Yerden Isıtma Straforu , su borularının yerden geçebileceği gibi üretilmiş oluklu izolasyon straforlarıdır. Bu straforlar sayesinde bir çok hanede , işyerinde ya da camide ciddi enerji tasarrufları sağlanmaktadır. Genellikle Mantar Strafor olarak da adlandırılabilmektedir. Bu oluklu yapılar sayesinde parke altı ya da parke üstüne döşenen yerden ısıtma straforu güvenle yalıtım sağlamaktadır. Özellikle ısı yalıtımında ciddi sonuçlar görülebilmektedir. Isı yalıtımı haricinde az da olsa nem ve sıvı yalıtımı da vardır.

Camiilerde , ofislerde , evlerde vb. hanelerin tamamında uygulanabilen Yerden Isıtma Straforu muadillerine göre oldukça ekonomiktir. Yerden Isıtma Levhalarının uygulanması için mutlaka parke altına ya da fayans altına uygulama yapılması gerekmektedir. Aksi halde fazla sıcaklık veya ezilme/bükülme durumları görülebilmektedir.

Yerden Isıtma Straforu Nedir?

Strafor Levhalar ; izolasyon için en çok tercih edilen malzeme türlerinin başında gelmektedir. Gerek ekonomik oluşu gerek ise ısı dengesini koruma gibi çeşitli özellikleri sebebiyle oldukça sık tercih edilmektedir. Yerden Isıtma Levhaları ; içerisinden su boruların geçebileceği şekilde tasarlanan mantar şeklinde ya da oluklu yapılı strafor ürünlerdir. Bu ürünler fayans altına uygulanarak boru içerisinden geçen sıcak su sayesinde hane içerisinde enerji tasarrufu sağlamaya yaramaktadır.

Yerden Isıtma Straforu ; boru çevresine yerleştirilen beyaz maddedir. Bu strafor ürünlerin sadece üretimi yapılmaktadır. Montajı için mutlaka usta çağırmanızda fayda vardır.

Yerden Isıtıma Levhası Kaç Dansite Olmalıdır?

Dansite değeri bir straforun kalınlığı ve hacmine eşdeğer bir birim söylemidir. Bu hacimin yüksekliği Yerden Isıtma Panelleri için oldukça önemlidir. İçerisinden geçen sıcak su dengesi ve uzun ömürlü kullanabilmesi için yüksek dansite değeri olması kaçınılmazdır. 20-30 arası dansite değeri tercih edilmektedir. 20 Dansite değerinin haricindeki tüm straforlar yerden ısıtma için işlevsizdir.

Yerden Isıtma Straforu Özellikleri

Dansite Değerleri Yüksektir.Yüksek Dansite yoğunluğunda üretilmektedir.
Mantar Başlıklı Tasarımları vardır.İçerisinden su boruları geçecek şekilde üretilmektedir.
Yüksek Dansite Yoğunluğu.Yüksek yoğunluğu sebebiyle yüksek oranda ısı yalıtımı sağlamaktadır.
Ses Geçirmez.Zemine boydan boya uygulandığı için ses yalıtımı vardır.
Neme Karşı Yalıtımlıdır.Straforun gözenekli yapısı sayesinde neme karşı dirençlidir. Küf , kötü koku ya da rutubet yapmaz.
Hafif bir üründür.Hafif bir üründür , zemine baskı uygulamaz.
Tüm Mekanlar için uygunabilir.Evlerde , camilerde , ofislerde vb. tüm mekanlarda kullanılabilmektedir.
Tüm ölçülere uyarlanabilir.İstenilen tüm ölçülere göre özel kesim işlemi yapılmaktadır. Genellikle panel şeklinde kesim yapılsa da tüm mekanlar için özel olarak kesilebilmektedir.
Bir çok zemine uygunabilmektedir.Beton , Fayans ya da Granit zeminlerin altına kolayca uygulanabilmektedir. (Uygulanması için fayansların çıkartılması gerekmektedir.)
Enerji tasarrufu sağlarİçerideki ısıyı koruduğu için ek bir masraf yaratmaz. Doğalgaz , elektrik gibi enerji faturalarınızda bir indirime gidilmektedir.
Kullanım alanı açarEv içerisinde ısı izolasyonu sağladığı için petek kullanımına gerek kalmaz. İç mekanda yerden tasarruf sağlanmaktadır.
Sağlığa zararı yoktur.Küf , koku , rutubet yapmayan yerden ısıtma straforunun ; insan ya da hayvan sağlığına herhangi bir zararı yoktur. Evinizde güvenle kullanabilirsiniz.
Yerden Isıtma Straforu Özellikleri

Yerden Isıtma Straforu Fiyatları

Yerden Isıtma Panelleri genellikle paket halinde satılmaktadır. Paket içeriğinde belirli bir m2’yi kaplayacak strafor bulunmaktadır. Ortalama bir fiyat verecek olursak fiyatlar şu şekildedir;

DansitePaket İçeriğiFiyatlandırma
20 DNS60cm x 104cm x 5cm55 TL
22 DNS60cm x 104cm x 5cm60 TL
26 DNS60cm x 104cm x 5cm70 TL
30 DNS60cm x 104cm x 5cm75 TL

Yukarıdaki tablodaki Fiyatlandırma ortalama fiyatlardır. Bu fiyatlar döviz kuru , malzeme zammı vb. sebeplerden değişebilmektedir. En doğru fiyat bilgisi için bizlere https://www.strafor.net.tr/iletisim sayfasından ulaşabilirsiniz.

Özet

Özetle ; Yerden Isıtma Yalıtım Straforları ; iç mekanlarda ısı yalıtımı sağlamaktadır. Son derece ekonomik olan bu strafor malzemeler sayesinde enerji tasarrufu en az %50 oranında düşmektedir. İnsan sağlığına herhangi bir zararı bulunmaz. Yerden Isıtma panelleri sayesinde petek kullanımı en aza indirgenmektedir ve istenilmesi durumunda kaldırılabilir. Isı yalıtımının haricinde ; ses ve nem yalıtımı gibi pek çok özelliği de bulunmaktadır. Evlerde , iş yerlerinde , camilerde vb. tüm iç mekanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.