Tavan Straforu ; son dönemlerde oldukça sık tercih edilen strafor dekorasyon malzemesidir. Tavan için izolasyon ve modern bir görünüm için tercih edilmektedir. Tavan straforu hafif bir malzeme olduğu için uygulaması da oldukça basittir. Görünümün haricinde rutubeti engelleme , ses yalıtımı , nem yalıtımı ve ısı yalıtımı amacıyla da oldukça sık tercih edilmektedir. Bu sebeple her evde , işyerinde ya da ofiste kullanılabilmektedir. Tercihiniz strafor tavan modellerinden satın almak ise doğru yerdesiniz. Binlerce farklı modele ulaşabileceğiniz geniş arşivimizle sizleri de atölyemize bekleriz. Rutubeti engelleme , küflenmenin önüne geçme , kötü kokuları engelleme gibi özellikleri bulunan strafor tavan her eve lazım bir üründür. İzolatif bu ürün fiyatlandırma bakımından ise oldukça uygundur , tasarruf sağlamanıza yardımcı olmaktadır.

Tavan Straforu ; aynı zamanda evinize hoş bir görünüm katar. Renklendirilebilir , ışıklandırılabilir özellikleri sayesinde ev içi dekorasyonların vazgeçilmezidir. Eğer ısı yalıtımı , ses yalıtımı , nem yalıtımı ve görsellik gibi özellikler sizler için de önemli ise mutlaka tercih etmelisiniz.

Tavan Straforu Isı Yalıtımı Sağlar Mı?

Tavan Straforu ; ısı yalıtımı sağlar. Isı yalıtımının haricinde ses yalıtımı , nem yalıtımı sağlar , rutubeti engeller. Küflenmeye ve koku oluşumuna karşı da dirençli bir yalıtım malzemesidir. Bu malzemeler ile istenilen dekor üretilebilmektedir. Bu özelliklerinin haricinde modern bir tavan görünümü de katılabilmektedir. Tavan Straforu özellikleri ise şu şekildedir ;

  • Koku ve küf yapmaz.
  • Ses , ısı ve nem yalıtımı sağlar.
  • Alev almaz , B1 Alev almaz sertifikalı ürünleri tercih edebilirsiniz.
  • Uygulaması oldukça kolaydır. Tek bir yapıştırı ile tavana kolayca uygulanabilir.
  • Sağlığa karşı herhangi bir zararı yoktur. İçerisinde kimyasal gaz barındırmaz ve uzun yıllar boyunca kullanılabilir.
  • Oldukça uzun ömürlü kullanım sağlar. Bu özelliği sayesinde olası bir darbe almadığı takdirde binanın ömürü kadar ömrü vardır.
  • Boyanabilir. Boya yapılması durumunda toz toplamaz. Elektrostatik özelliği ile boyanmaması durumunda toz toplayabilir , fakat boyanma yapıldıktan sonra herhangi bir toz toplamaz.
  • Sararmaz , aşınmaz ya deforme olmaz. Uzun yıllar kullanılabilmektedir.
  • Ekonomiktir. Diğer yapı malzemelerine kıyasla %50’ye yakın tasarruf sağlar.

Köpük Tavan Üretimi

Strafor Tavan Köpükleri ile bulunduğunuz mekana modern bir görünüm kazandırabilir ve aynı zamanda tavanınızın ömrünü uzatabilirsiniz. Sağlığa karşı zararsız olan tavan straforu sayesinde ısı , nem ve ses yalıtımı sağlamış olursun. Tavana yapıştırılan tavan köpüğü dış yüzeyi sert olsada çok hafif bir ağırlığı olduğu için tavandan düşmez. Tavana sıkıca yapıştırılan tavan straforu ömür boyu monteli bir şekilde tavanınıza durur.

İzolasyon İçin Tercih ; Tavan Straforu

Tavan Straforu ; Stropiyer , Yalı Baskı Straforu veya XPS Strafor gibi bir izolasyon straforudur. Farklı olarak modern bir görünümü katmayı da amaçlamıştır. Strafor ürünlerin kapalı gözenekli yapısı sayesinde uzun bir ömürü olduğu bilinmektedir. Bu özelliği sayesinde bir çok izolasyon yöntemi strafor ürünlerden yapılmalıdır. Özellikle koku yapan , rutubeti olan , sıvı ve nem alan bölgelere strafor ürünler uygulanmalıdır. Tavan Straforu Ne İçin Kullanılır ;

Koku , Nem ve Su Yalıtımına karşı korur.Özellikle su geçiren tavanlara uygulanması ile nem , rutubet ve su yalıtımına karşı ciddi önlemler alınır.
Isı Yalıtımı Sağlar.Isı Yalıtımı , Ses Yalıtmı ve Nem Yalıtımı sayesinde enerji faturalarınızda ciddi bir tasarruf sağlanır.
Modern bir görünüm elde edilir.Tavan Straforu sayesinde tavanlarınızda modern bir görünüm elde edilebilir. İstenilen model tasarlanır , dilerseniz boyanabilir.
Uzun ömürlüdür , düşme yapmaz.Diğer malzemelere kıyasla hafif yapısı sayesinde düşme yapmaz. Tavanlara epoksi ya da yapıştırıcı ile yapıştırıldığında düşme yapmaz. Bina ömrü kadar sağlam bir şekilde tavanlarda durur.
Sağlığa karşı bir zararı yoktur.Sağlığa karşı bir zararı yoktur. Straforun genel özellikleri ile ozon tabakasına ve insan sağlığına karşı herhangi bir zararı yoktur. Zehirli gaz salınımı yapmaz.
Tavan Strafor Özellikleri

Stropiyer Tavan Strafor

Stropiyer diye tabir edilen strafor ürünleri de tavanlara ve tavan köşelerine kullanılmaktadır. Bu stropiyer strafor ile ısı yalıtımı , koku önleme , rutubet engelleme ve nem yalıtımının haricinde modern bir görünüm katılabilir. Genellikle tavan köşelerinde , kapı köşelerinde ve pencere pervazlarında aktif olarak kullanılmaktadır. Modern bir görünümün haricinde dışarıdan gelen rüzgarı da kesmektedir. Bu sebeple pencere kenarlarında kullanımı oldukça yaygındır.

Tavan Straforu Fiyatları

Tavan Straforu fiyatlandırması için ölçü önemlidir. Ölçülendirmenin fiyatlara doğrudan etkisi vardır. 20cm x 20cm bir strafor panel ortalama 20TL ila 150TL arasında değişkenlik göstermektedir. Kaç metrekarelik bir alanda kullanılacağı ve ne kadar strafor panel gideceği hesaplanırsa net bir fiyat bilgisi çıkmaktadır. Bu tür durumların önüne geçmek ve net bir fiyat bilgisi almak için mutlaka ilgili firma ile konuşulması gerekmektedir. En uygun fiyat ve en kaliteli işçilik tercihi için YALÇİN Strafor Kesim hizmetlerini tercih edebilirsiniz. Bizlere İletişim sayfamızdaki bilgileri kullanarak ulaşabilirsiniz. 2023 yılına ait Strafor fiyatları için kataloğumuzu ve broşürümüzü bizlerden istemeyi unutmayınız