Boncuk Strafor , bir çok kullanım alanına sahip olsa da asıl kullanım alanı Puf Minder ya da Armut Koltuklardır. Dolgu ürünü olan bu Boncuk Strafor ürünler Granül Strafor olarak da bilinmektedir. Mobilya sektöründe bu strafor türleri armut koltukların dolgusu ve rahatlığı için tercih edilmektedir. Kaygan olmayan , özelliğini yitirmeyen ve kullanıcı dostu bu ürünler hemen hemen tüm armut koltuklarda kullanılmaktadır. Kullanımı yapılan bir diğer sektör ise inşaat sektörüdür. Sıvı geçirgenliğinin düşük olması , izolatif özellikleri barındırması sebebiyle inşaatcılar tercih etmektedir. Betonarme yapıların dış yüzeylerine , çatılarına ya da zeminlerine uygulanmaktadır.

Armut Koltuk üreticileri için Boncuk Strafor olmazsa olmaz üretim malzemesidir. Üretimi yapılacak olan Armut Koltuk kadar içerisine konulacak malzeme tercihi de önemlidir. Bu rahat ve konforlu ürünler için Boncuk Strafor olmazsa olmaz bir yapı malzemesidir. Armut Koltukların haricinde oyuncak , dekorasyon veya plastik kalıp gibi ürünlerinde içi bu şekilde doldurabilir. Granül Strafor basit bir tabirle dolgu malzemesidir.

Boncuk Strafor Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Boncuk Strafor ; bir dolgu malzemesidir. Armut Koltuk gibi son dönemlerde popüler olan mobilya ürünlerinin dolgu yapısında kullanılmaktadır. Bu dolgu ürünü farklı sektörlerde de kullanılmaktadır. Bunlardan ilk akıllara geleni dekorasyon sektörüdür. Özellikle sahne dekorları , tiyatro salon dekorları gibi yapılarda kolay taşınabilmesi için boncuk strafor kullanılmaktadır. Kolay şekil alabilmesi ve kolay taşınabilmesi gibi sebeplerle üretimi kolay , uygulama çok basittir.

Armut Koltuk Dolgu Malzemesi

Boncuk Strafor ; bir dolgu malzemesidir. Bu dolgu malzemesi armut koltuk ya da diğer adıyla puf koltuklar için kullanılmaktadır. Son derece rahat bir oturma deneyimi sunan ve kullanıcıyı rahatsız etmeyen bu dolgu malzemesi puf koltuklar için idealdir. Çeşitli renklerde ve boyutlarda sunulan Boncuk Strafor ; armut koltuklar için sadece beyaz yapıda olmalıdır. İçeriğinin sadece kalitesinin önemlidir. Dolgu içeriği gözükmeyeceği için malzeme tercihi beyaz strafor olması ekonomik açıdan avantaj sağlayacaktır.

Minder Dolgu Malzemesi

Boncuk Köpük ya da Granül Köpük olarak geçen dolgu malzemesi Minder Dolgusu için en doğru tercih olacaktır. Minder gibi rahat bir ürün için içerisinde akışkan olan ve topaklanmayan bir dolgu tercihi yapılmalıdır. İstenilen dansite (kalınlık/sertlik) değerine göre boncuk köpükler minderlere dolgu malzemesi olarak kullanılabilmektedir. Dolgu malzemelerinin çok sert olmaması ve çürümemesi gerekmektedir. Bu tür faktörler göz önüne alındığı zaman Granül Strafor tercihlerinin en mantıklısı olacaktır. Tercih yaparken kriterlerinizi gözden geçirerek daha sağlıklı sonuçlar olacaktır.

Boncuk Köpük Özellikleri

Granül Strafor ürünler ; renkli ya da beyaz olarak üretilmektedir. Belirli bir hacimleri ve özelliğe sahip olan bu straforların tüm özelliklerini aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

Armut minder ve yer minderlerinde dolgu malzemesi olarak kullanılmaktadır.
Kilogram hesabı satışı yapılmaktadır.
Dansite değeri vardır. (8 Dns , 18Dns , 30Dns şeklinde satışa sunulmaktadır)
Dayanıklıdır. Uzun yıllar boyunca ezilme , bükülme , kırılma yaşatmaz.
Topaklanma yapmaz ve birbirine yapışmaz. Akışkantır ve minderi her yerine kaplamaktadır.
Granül Strafor Özellikleri

Boncuk Strafor Fiyatları 2023

Boncuk Strafor ; fiyatlandırması için çeşitli faktörler değerlendirilmektedir. Bunlar başlıca renklendirmesi , boyutu ve dansite değeridir. Dolgu ürünü olarak kullanılacaksa beyaz strafor tercih edilmelidir. Ham olarak üretilen straforlar parçalanarak granül formuna gelmektedir. Granül formundaki straforlar artık dolgu malzemesi olarak kullanılmaktadır. Boncuk Köpük fiyatları ortalam 5kg’si 1000 TL ila 2000 TL arasındadır. Fiyatlandırmaya dahil olabilecek ek faktörleri sizler için derledik ;

  • Dansite değerleri fiyatlandırmaya doğrudan etki etmektedir. (Ürün kalınlığı / Ürün Sertliği)
  • Ürün boyutları fiyatlandırma için bir diğer faktördür.
  • Renk tercihi (Dolgu malzemesi olarak kullanılacaksa beyaz daha hesaplı bir tercih olacaktır.)
  • Kilogram/Ağırlık (Bir armut koltuk ortalama 2,5kg granül strafor ile dolmaktadır. Bu armut koltuk yapısına , şekline ve tasarıma göre değişkenlik gösterebilmektedir.)
  • Çapı (Kaç mm çapında bir ürün isteniyorsa buna bağlı fiyatlandırma değişebilmektedir. En doğru fiyatlandırma ve mm tercihleri için ilgili firma ile iletişime geçebilirsiniz.)
  • Malzeme Kalitesi. (Belkide en önemli faktör budur. Boncuk Strafor genellikle geri dönüşüm ile kazanılmaktadır. Geri dönüşüm ürünleri haricinde özel üretim granül staforlar mevcuttur. Talebiniz bu yönde ise bizimle irtibata geçmenizi öneririz.)