Strafor Ambalaj ; tüm ürünlerin korunmasını amacıyla tasarlanmış strafor ürünlere verilen genel addır. Bu ürünler işletmelere yönelik üretilmektedir. İşletmeler için ürünlerin sağlam bir şekilde müşterilere ulaşması oldukça önemlidir. İyi bir Strafor Ambalaj ; ürünün hasar görmemiş , sağlam bir şekilde müşteriye ulaşması için önemli bir rol oynamaktadır. Strafor ürünlerin darbe emme özelliği , hafif tasarımı ve 360° dereceye varan koruması sık olarak tercih edilmesine neden olmaktadır. Özellikle cam , seramik , güveç gibi ürünlerde mutlaka köpük ambalaj kullanılmalıdır. Harici olarak muhafaza etmek için de kullanılabilir. Straforun yapısı sayesinde içerisindeki ısıyı muhafaza edebilir. Bu sebeple kimyasal ürünler , ilaçlar , bal gibi gıda ürünleri bu şekilde uzun süre muhafaza edilebilmektedir. Genellikle gıda , ilaç , seramikçilik gibi sektörlerde tercih edilmektedir.

Strafor Ambalaj ; elektronik ürünler için de kullanılmaktadır. Son dönemlerde E-Ticaretin artması sebebiyle elektronik ihtiyaçlar çoğalmıştır. Bu süreçte ürünlerini hasarsız bir şekilde kargoya vermek isteyen müşterilere Strafor Ambalaj malzemelerini öneriyoruz. Darbelere ve sıvı hasara karşı en iyi yalıtımı strafor ürünler karşılamaktadır. Desiye ve ağırlığa bir etkisi olmadığından kargo için ekstra bir ücret gerektirmez

Strafor Ambalaj Nedir?

Strafor Ambalaj ; ürünün nakliyesinde ve muhafazasında oluşabilecek darbeleri engellemek için tasarlanan Strafor Kutulardır. Polistiren maddeden oluşan bu malzeme özelleştirilebilir. Dilerseniz üzerine lazer markalama yapılarak işletmeye özel yapılabilir. Strafor kutular darbe emme özelliğine sahiptir. Aynı zamanda sıvı ve kimyasal maddelere karşı dirençlidir. Bu sebeple bir çok hasar görülebilecek ürün için strafor kutular tercih edilmektedir.

Strafor Ambalaj Malzemeleri

Strafor Ambalaj ürünler farklı şekillerde , ebatlarda ve boyutlarda olabilmektedir. Bunun temel nedeni her ürün için özel üretim strafor ürünler kullanılmasıdır. Örnek verecek olursak bir bilgisayar kasası için özel üretim strafor koruyucu kullanılmalıdır. Bu strafor koruyucu ürün ile bir kupa bardak taşınmayacaktır. Bu ürünler son derece güvenlikli ürünlerdir. Üst kapakları da kapatıldıktan sonra 360° Derece bir koruma sunmaktadır.

Strafor ürünler ile bir çok eşya uzun ömürlü kullanılabilir. Bu sebeple tek bir ürün için kargolama yapacaksanız yıllar boyu aynı ürünü kullanabilirsiniz. Strafor ; yıllar geçtikçe bozulmayan bir üründür. Kesinlikle çürümez ya da özelliklerini kaybetmez. Geri dönüşümü mümkün olan bu ürün doğru kullanımı ile orantılı olarak çevreye herhangi bir zarar vermez. İçerisindeki ürünün sıcaklık değerine doğrudan bir etkisi yoktur. Bu sebeple kimyasal ürünler , ilaçlar ve soğuk gıdaların taşınması için en çok tercih edilen ambalaj ürünleridir.

Strafor Ambalaj Nerelerde Kullanılır?

Strafor Kutular bir çok farklı endüstride kullanılmaktadır. Sanayi tipi fabrikalardan , E-Ticaret satışlarına kadar bir çok işletme bu strafor kutuları tercih etmektedir. Yüksek dayanıklılığı çeşitli sektör gruplarının vazgeçilmez ürünleridir. Bunlar başlıca ; gıda , ilaç , elektronik , otomotiv gibi sektörlerdir. Genel olarak özetleyecek olursak Strafor Ambalaj aşağıdaki sektörlerde kullanılmaktadır.

Gıda SektörüÖzellikle soğuk gıdalar için tercih edilmektedir. Straforun ısı izolasyonu sayesinde uzun günler boyunca koruma sağlanır.
İlaç SektörüKimyasal ürünler ve ilaçlar son derece önemli ürünlerdir. Bu tür ürünlerin şişeleri darbeye maruz kalmamalıdır. B
Elektronik SektörüElektronik ürünler son derece pahalı olabilmektedir. Bu tarz ürünlerin kargo sürecinden bir hasar almaması için mutlaka korunmaya ihtyiacı vardır. Aynı zamanda sıvı için mutlaka korunması gerekmektedir.
Otomotiv SektörüOtomotiv yedek parçaları için kullanımı uygundur. Pahalı ürünler olan otomotiv yedek parça ürünlerinin muhafazasında kullanılmalıdır.
Strafor Ambalaj Nerelerde Kullanılır?

Strafor Kutu Fiyatları

Strafor Kutu fiyatları ürüne göre değişkenlik göstermektedir. Her ürün için özel kalıp çıkartıldığı için fiyatlandırmayı etkileyen faktörler mevcuttur. Ortalama bir fiyat verecek olursak 10TL ila 150TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu adet fiyatlardır. Kupa gibi küçük ürünler ile bilgisayar kasası gibi orta büyüklükteki ürünlerin arasında mutlaka fiyat farkı olacaktır.

Özet

Özetle ; Strafor Kutular her ürün için özel olarak üretilmektedir. Darbe emme ve sıvı/kimyasal izolasyonu için oldukça sık tercih edilir. Genellikle Gıda Sektörü , İlaç Sektörü , Otomotiv Sektörü , Elektronik Sektörü gibi sektörlerde kullanım alanı oldukça fazladır. Ürün oldukça hafiftir ve kullanıcıya bir ağırlık yaratmaz. Kargo süreçlerinde desi ve ağırlık yapmayacağı için fiyatlandırmada herhangi bir ekstra ücret çıkmayacaktır.