Şişe Koruyucu Strafor ; taşıma ve depolama sıradan oluşabilecek hasarların ve sıvı temaslarının önüne geçmek için tasarlanmıştır.Bu taşıyacı ürünler genellikle cam ürünlerde kullanılmaktadır. Camın hassas yapısı yüzünden oluşabilecek hasar içerisindeki ürünlere ciddi zararlar verebilmektedir. Cam şişeler , soda şişeleri , ilaç şişeleri gibi çeşitli ürünler için ideal bir kullanım alanı sunulmaktadır. Şişe Koruyucu Strafor ; uygulanacak olan şişelerin dış çevresini kaplayarak oluşabilecek hasarların önüne geçmektedir. Dışarıdan gelen sıcak hava ve titreşimin de önüne geçebilmektedir. Bu süreçte alınabilecek en net sonuçlar için strafor ürünler tercih edilmelidir.

Hafif ve kolayca taşınabilen Strafor Koruyucular ile artık daha güvenli bir nakliye mümkün! Strafor Şişe Koruyucular bir çok materyalde kullanılabilmektedir. İlaç şişeleri , şarap şişeleri , kavanozlar , soda şişeleri gibi sıvı dolu cam şişeler kırılma ve dökülmeden kargolama yapılabilir.

Şişe Koruyucu Strafor Nedir?

Şişe Koruyucu Strafor ; polistiren köpükten yapılmış bir koruyucu strafor ambalıjıdır. Bu ambalaj sayesinde içerisine konulan cam , plastik , metal büküm şişeler kargoya verilebilir. Bu Şişe Koruyucu Strafor dışarıdan gelen darbelere , ısılara ve kimyasallara karşı dirençlidir. Straforun genel özelliği gereği oldukça dayanıklıdır. Dışarıdan gelen darbeyi emer , ürünlerin hasar görmesini engeller. Strafor Koruyucular genellikle arıcılık , şarapçılık , soda üreticiliği gibi sektörlerde yoğun olarak kullanılmaktadır.

Şişe Koruyucu Strafor Faydaları

Strafor ürünler ; darbeyi emme ve sıvı geçirgenliğini en aza indirmesiyle bilinmektedir. En uygun kargolama ambalajları da yine strafor köpük ürünlerden oluşmaktadır. Koruyucu strafor ürünlerin özellikleri ise şu şekilde sıralanabilir ;

  • Cam ve Plastik şişelerin güvenli taşınmasını sağlar. Dışarıdan gelebilecek tüm darbeleri engeller , sıvı ve kimyasalların şişe yüzeyine gelmemesini sağlar.
  • Hafiftir ve Kolay Taşınabilir. Oldukça hafif bir malzeme olan strafor ; taşıma esnasında ilave bir ağırlık eklemez. Kolaylıkla taşınabilmektedir.
  • Uzun Yıllar Kullanılabilir. Tek bir strafor koruyucu ile uzun yıllar boyunca taşımacılık ya da muhafaza işlemini yapabilirsiniz. Uzun yıllar geçse dahi özelliğini yitirmez
  • Ekonomiktir. Muadil ambalajlara kıyasla çok daha uygun fiyatlıdır. Kargo süreçlerinde desi ve ağırlık yapmayacağı için ek bir ücret gerektirmez.

Şişe Koruyucu Ürünler Nerede Kullanılır?

Şişe Koruyucu Strafor ürünler bir çok sektörde aktif olarak kullanılmaktadır. Bunlardan en bilineni Arıcılık ve Turşuculuk sektörleridir. Bu sektörlerin haricinde Şarapçılık , Maden Suyu Üreticileri , Meyve Suyu Üreticileri , Soğuk İçecek Üreticileri de bu ürünleri aktif olarak kullanmaktadır. Son derece güvenilir bir ürün olan Şişe Koruyucu Strafor her yıl yüzbinlerce kez kargo aracı olarak kullanılmaktadır.

Şişe Koruyucu Ambalaj

Şişe Koruyucu Strafor ; bir çok sektörde tercih edilen ambalaj ürünlerdir. Bu ürünler son dönemlerde Parfüm sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. Cam Şişe Koruyucu Strafor ürünler kullanılan ürünü tam anlamıyla korumasının haricinde içerisindeki ısı dengesini korumaktadır. Parfüm ya da ilaç gibi kimyasal maddelerin belirli bir ısının üstüne çıkmaması ya da altına düşmemesi gerekmektedir. Olası bir ısı dengesinin bozulması şişe içerisindeki kimyasallara da zarar verebilir. Bunun gibi can sıkıcı olaylarla karşı karşıya gelmemek için Şişe Koruyucu Ambalaj kullanımını önermekteyiz.

Şişe Koruyucu Köpük Strafor Fiyatları

Şişe Koruma Straforu ya da Şişe Koruyucu Strafor fiyatları adet bazlı fiyatlandırılır. Ortalama bir adet şişe koruyucu köpük 5TL ila 30TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Bu fiyat farkındaki değişkenlik çeşitli faktörlere göre etki etmektedir. Aşağıdaki tabloda fiyatlandırma faktörleri belirtilmiştir.

Ürün TercihiKavanoz , Cam Şişe , Parfüm Şişesi gibi çeşitli ürünlerin ebatları , boyutları ya da hacmi farklılık göstermektedir. Bu da fiyatlandırmaya doğrudan etki etmektedir.
Dansite DeğerleriStrafor Kalınlığı ve sertliği de bir diğer fiyat etkileyen faktördür.
Ürün AdetleriStrafor Makineleri için kesim süresi oldukça önemlidir. Adet arttırkça kesim süresi eş orantılı düşmektedir. Ürün adeti ne kadar fazla ise adet/fiyat o kadar düşecektir.
Koruyucu Kapak TasarımlarıKoruyucu Kapaklar ürün içerisinde haricen kullanılabilir. Kapak tasarımları fiyatlandırmaya doğrudan etki edecektir.
Şişe Koruyucu Strafor Fiyatları

Özet

Özetle ; cam şişeler , plastik şişeler ve çeşitli şişeler Şişe Koruyucu Strafor ile taşınmalıdır. Dışarıdan gelen darbeleri emme ve içerisinde ısıyı muhafaza etme konusunda en güvenilir maddelerdir. Ortalama fiyatları 5TL ila 30TL arası değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda üretimin yapılacağı ürünün kalıbını çıkartmak gerekmektedir. Strafor koruyucu ürünler şişe ebatlarına , derinliklerine ve hacimlere göre özel ölçülerde üretilmelidir. Ürün , ambalaj içerisine girdiği zaman içerisinde herhangi bir boşluk bırakmamalıdır. Bunun nedeni ise aşınma yapmaması içindir. Kavanoz Koruyucu Strafor ve Toprak Güveç Koruyucu Strafor da birer şişe koruyucu ambalaj malzemesi olarak geçmektedir. Bu malzemelerin temel görevi içerisindeki ürünleri darbe ve ısıdan korumaktır.