Köşe Koruyucu Strafor ; evlerde , işyerlerinde ve ağırlıkla mobilya sektöründe tercih edilen koruyucu strafor ürünlerindendir. Bu ürünlerin temel amacı duvar ve mobilyarın köşelerini koruyarak insan sağlığına zarar verebilecek darbelerin önüne geçmeyi amaçlamaktır. Aynı zamanda mobilyaların hasar görmesini de engellemektedir. Köşe Koruyucu Strafor ; yüksek kaliteli polistiren ürünlerinden üretilir ve suya karşı oldukça dayanıklıdır. Evlerde ya da işyerlerinde köşelerin keskinliği , çarpma ve darbe sonucu ciddi yaralanmalara sebep olabilir. Bu koruyucu straforların kullanım alanı yalnızca ev ya da iş yerleri için geçerli değildir. Yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde sivri bina kenarlarına da uygulanabilir. Uzun süre dayanımı olan , sıvıya karşı ilave direnç sağlayan bu strafor modelleri insan ve mobilya sağlığına oldukça uzun süre koruma sağlar.

Köşe Koruyucu Straforlar aynı zamanda beyaz eşyalar için de kullanabilir. Beyaz Eşya Koruma Straforu ya da Mobilya Koruyucu Strafor aynı zamanda birer Köşe Koruyucu Strafor ürünleridir. Bu ürünler değerli eşyaların hasarının önüne geçmek için güvenilir birer koruyucu rolündedir. Aynı zamanda desi ve ağırlık gerektirmeyeceği için nakliye ya da kargo esnasında insan ve eşyaya herhangi bir zararı bulunmaz. Kırılmasının ve hasar görmesinin önüne geçmektedir.

Köşe Koruyucu Köpük Nedir?

Köşe Koruyucu Strafor ; darbelere karşı yüksek dayanıklılığı olan ve sıvı geçirgenliğini az olan bir koruma ürünüdür. Bu ürünler insan sağlığına herhangi bir zarar gelmesini engeller. Beyaz eşya ya da mobilya gibi değerli eşyaların kırılmasını ve zarar görmesini engellemektedir. Bu engelleyici köpükler sayesinde eşyalarınız hasar görmez ve değer kaybetmez.

Köşe Koruma Straforu Nerede Kullanılır?

Köşe Koruma Straforu ; bir çok yerde kullanılabilmektedir. Bunlar başlıca ev mobilyaları , ofis mobilyaları , sanayi tipi makineler , elektronik cihazlar için kullanılmaktadır. Kullanım alanları gün geçtikçe çoğalmaktadır. Titreşim , darbe ve sıvıya karşı koruma sağlayan Köşe Koruyucu Strafor ürünleri sizler için mükemmel bir nakliye yardımcısıdır.

Koruyucu Strafor Özellikleri

Strafor ürünler günümüzde pek çok amaçla kullanılabilmektedir. Köşe Koruyucu Strafor ise tamamen hasar ve zararların önüne geçilmek için kullanılmıştır. İnsan sağlığına zarar verecek köşe kısımlarından kolayca korunma imkanı sunmaktadır.

ÖzellikleriAvantajları
Kapalı hücre yapısı sayesinde mikroorganizma barındırmaz. Özellikle çocuklu aileler için tam koruma imkanı sunar. Mikroorganizma barındırmayan yapısı sayesinde gönül rahatlığıyla kullanılabilir.
Darbelere karşı dayanıklıdır.Mobilyaların köşe kısımlarına oluşabilecek darbelere karşı dayanımlıdır.
Sıvıya karşı dayanıklıdır.Üzerine dökülecek sıvı maddelere karşı dirençlidir , özelliğini yitirmez
Esnek ve Hafiftir.Esnek yapısı sayesinde istenilen şekile girebilir. Hafif yapısı sayesinde ise kolayca taşınabilir.
Ekonomiktir.Aynı ürün grubundaki muadillerine göre çok daha ekonomik ve cep dostudur.
Geri Dönüşümlüdür.Ozon tabakasına herhangi bir zarar vermez. Geri dönüşüme uygundur.
Sıcaklığa karşı dirençlidir.-40°C ila 100°C derece arasında rahatlıkla kullanılabilir. Özelliğini yitirmez.
Toz , Nem vs. tutmazKapalı hücre yapısı sayesinde ; Toz , Nem ve Sıvı bileşenleri üzerinde barındırmaz. Sağlığa karşı herhangi bir zararı yoktur.
Tekrarlı Kullanıma Uygundur.Uzun ömürlü yapısı sayesinde tekrarlı olarak kullanılabilir. Genel özelliği olan uzun ömürlü kullanım ile özelliğini yitirmez ve çürümez
Kargolama için uygundur.Özellikle mobilya , elektronik , beyaz eşya gibi pahalı eşyaların kargolanmasında koruma sağlar. Ayrıyetten bir ağırlığı olmadığı için desi masrafı yapmadan kargo süreci yönetilebilir.
Koruyucu Strafor Özellikleri

Köşe Koruma Strafor Fiyatları

Köşe Koruyucu Strafor Fiyatları ; malzemenin boyutu , şekillendirmesi , kalınlığı ve dansite değerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ortalama bir adet koruma strafor fiyatı 1TL ila 5TL arasından değişkenlik gösterebilmektedir. Bu fiyatlandırmanın etki edeceği faktörler ise şu şekildedir ;

  • Özel ölçülere uygun üretim (Özel ölçülerle bir blokta kaç adet ürün çıkacağı , kesim zamanı ve malzeme tercihi fiyatlandırmaya doğrudan etki edecektir.
  • Dansite Değerleri (8Dns , 18Dns , 20 Dns , 30Dns gibi dansite değerleri fiyatlandırmaya doğrudan etki eden bir diğer faktördür)
  • Satın alma miktarı (Bu bir bloktan elde edilebilecek adet miktarına eşittir.)

Özet

Özetle ; Köşe Koruyucu Strafor nakliye ve muhafaza esnasında insan sağlığına ve malzemeye zarar verilmesini engelleyen koruyucu üründür. Mobilyalarda , sanayi tipi makinelerde hatta binalarda dahi kullanımı oldukça yaygındır. Sıvı ve darbe emme özellikleri sayesinde nakliye esnasında oluşabilecek tüm hasarların önüne geçmektedir.