Strafor Seperatör ; genellikle ilaç , kimyasal madde taşımacalığında aktif olarak kullanılan ayırıcı straforlardır. Bu ürünlerle kutu içi dolgu koruma straforu ve strafor koruyucu ürünler gibi taşıma esnasında oluşabilecek hasarların önüne geçilmesi amaçlanmaktır. Özellikle kimyasal grubundan strafor seperatör çeşitleri aktif olarak kullanılmalıdır. Seperatör ; kutu içerisinde kimyasal ürünlerin ya da kimyasal ürün dolumu yapılan şişelerin birbirine değmesini engellemektedir. Bu şekilde şişeler birbirine sürtmez , aşınmaz ya da kırılmaz.

Strafor Seperatör Modelleri

Strafor Seperatör Modelleri ile artık bir çok kimyasal ürün , ilaçlar ve aşılar kolaylıkla taşınabilmektedir. Strafor Seperatör ısı dengesi kurmaktan hasar görme engellemesine kadar bir çok işlevde oldukça etkilidir. Özellikle son dönemlerde artan Kimyasal ürün satışları bir çok firmayı strafor ürünlerine yoğunlaşmaya itmiştir. Bu sebeple İlaç Depoları , Aşı üretimi yapan Sağlık firmaları , cam şişe üretimi yapan firmalar gibi büyük şirketler strafor seperatörleri tercih etmektedir. Strafor Ayırıcı Seperatörler genellikle alttaki sektörlerde kullanılmaktadır.

İlaç KutularıBir çok sağlık firması ilaçların ya da aşıların kargo esnasında oluşabilecek hasarlarına karşın strafor ürünleri tercih etmektedir. Strafor ürünler sayesinde kimyasal ürünler son derece güvenli bir şekilde yolculuk yapar.
Aşı ve Benzeri Kimyasal KutularAşı ya da benzeri kimyasal maddeler genellikle küçük cam şişelerde taşınmaktadır. Hal böyle iken delikli seperatör modelleri kırılmanın yanında aşınma , dezenformasyon gibi can sıkıcı durumlarında önüne geçmektedir.
Parfüm ve Esans KutularıÖzellikle parfüm esansları oldukça yoğun bir kimyasal içermektedir. Bu sebeple kargo süreçlerinde oldukça hassas bir kargo sürecinin olması gerekmektedir.
Strafor Seperatörler Nerede Kullanılır?

Straforun Özellikleri Nedir? İlaç Kutuları Neden Strafor ile taşınır?

İlaç , aşı ya da esans gibi kimyasal ürünler oldukça hassastır. Bu ürünlerin korunması için strafor koruyucu ürünler en mantıklı tercih. Özellikle XPS Strafor gibi ürünler tercih edilirse koruma çok daha sağlam olacaktır. Seperatör için en doğru tercih strafordur. Straforun ürünlerin genel özellikleri ise şu şekildedir.

  • Strafor ürünler darbelere karşı oldukça dayanıklıdır.
  • Strafor ürünler sıvı temasına , kimyasal ürün dayanımı için en mantıklı tercihtir. Sıvıların kutu içerisinde dolaşmasına ve kutu içerisindeki ürünlerin sıvı almaması için kullanılmaktadır.
  • Seperatör gibi gözenekli / delikli ürünler ile cam ya da plastik şişeler birbirine çarpmaz ve deforme olmayacaktır.
  • Kategorisindeki en ekonomik üründür. Kargolama sürecinde ek bir kargo masrafı çıkartmaz. Desi ve ağırlık yapmaz.
  • Strafor ürünler genellikle B1 Alev almaz sınıfındadır. 490°C’ye ulaşmadan strafor ürünler alev almaz.
  • Zamanla özelliğini kaybetmezler. Uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir.
  • Zehirli gaz içermez , insan sağlığına ve çevreye karşı herhangi bir zararı yoktur.

Strafor Seperatör Fiyatları

Strafor Seperatör fiyatları genellikle adet olarak hesaplanmaktadır. Bu adet fiyatlarının haricinde kutu boyutu , iç delik sayısı ve dansite değerleri fiyatlandırmaya doğrudan etki etmektedir. Strafor Seperatör fiyatları ortalama olarak 50 TL ila 250TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Bu fiyatlandırma ürüne göre değişkenlik göstermektedir.

  • Ürün boyutu
  • Ürün İşlem Süresi. Bu işlem seperatör içerisindeki delikli kısımlar üzerinden hesaplanmaktadır.
  • Dansite değerleri. İstenilen kalınlıktaki ürünler kullanılabilmektedir.