Hamam Straforu ; Hamamlarda ve Saunalarda yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Genellikle banyo ve duş alanlarında kullanımı olsa da ; sandalye ve sauna içi oturma döşemelerinde kullanılmaktadır. Bu straforun temel amacı izolasyon ve neme karşı direncidir. Bu strafor çeşitlerin kullanıldığı alanlar Hamam ya da Sauna mimarisine göre değişkenlik gösterebilir. Yerden Isıtma Levhası da aynı şekilde Hamam Straforu olarak geçebilmektedir. Özellikle göbek taşları ve soyunma odalarına yerden ısıtma levhaları eklenerek izolasyon sağlanabilmektedir. Hamamların duvar panelleri , duş tekneleri , küvet ve çeşitli banyo aksesuarlarında kullanılabilmektedir. Bu yapılar ısı ve neme karşı yüksek dirençlidir. Bu dirençleme sebebiyle hemen hemen tüm hamamlarda kullanılabilir. Saunalarda aynı şekilde bu yüksek dayanımlı ve izolatif strafor modellerini kullanmaktadır. Uygun fiyatları sebebiyle oldukça sık tercih edilmektedir.

Hamam İzolasyonu için Hamam Straforu en doğru tercih olacaktır. Duşlar , küvetler , duvar panelleri ve duş panelleri gibi hamam içi olmazsa olmaz mekanlara uygulanmaktadır. Yerden ısıtma levhaları her daim hamamı sıcak tutmak için kullanabilir. Hamam için ise sadece yerden ısıtma levhası yetmeyecektir. Ayrıca yüzme havuzları , spa salonları , sauna salonları ve diğer ıslak mekanlarda da kullanımı oldukça sık görülmektedir.

Hamam İzolasyonu

Hamam Straforu ; izolatif bir malzemedir. İçerideki ısı değerlerininin kaybolmamasına ve müşterilere güvenli bir deneyim sunmasına yardımcı olmaktadır. Hamam Straforu ; Hamam İzolasyonu için olmazsa olmaz ürünler arasına girmektedir. Bu izolasyon yöntemi ile hamam , sauna , spa gibi yerler çok daha konforlu bir alan haline gelmektedir. Duş panellerinden , küvetlere , göbek taşından , mermer taşlara kadar her yerde strafor izler taşımaktadır. Hâl böyle iken hamam imalatı için alınması gereken en temel malzemelerin başında Strafor Ürünler gelmektedir.

Hamam Straforu Özellikleri

Yüksek yoğunluklu Polistiren malzemelerden üretilen Hamam Straforu teknik özellikleri ile de kullanıcılara harika deneyimler sağlamaktadır. Neme karşı dayanıklılılk , ısı kaybının önlenmesi ve kolay temizlenebilmesi gibi bir takım özellikleri bulunur. Hamam Straforu özellikleri şu şekildedir ;

 • Yüksek ısı ve yüksek nem oranlarına karşı dayanıklıdır. Polistiren maddeden üretilen bu strafor modellerinin sağlığa karşı en ufak bir zararı yoktur.
 • Banyo , Duş Alanları , Göbek Taşı vb. yerlerde uygulaması yapılır. Uygulaması oldukça kolaydır. İnşaat halinde iken 1 günden kısa bir sürede teslim edilmektedir.
 • Isı dayanımı oldukça yüksektir. İçerideki ısıyı korur. Gözenekli yapısı sayesinde ilave bir koku yaymaz.
 • İstenilen ölçülerde üretilebilmektedir. Hamam ve Saunların mimari yapısına göre tüm şekillerde üretilebilmektedir.
 • Hafif bir malzemedir. Kullanıcıya ek bir kas gücü gerektirmez
 • Yerden Isıtma Levhası şeklinde kullanılmaktadır. Bu tabanlardan gelecek soğuk havayı engeller.
BaşlıkAçıklama
TanımSu ve Neme karşı yüksek direnç sağlamaktadır. Banyo , duş alanları , göbek taşı , duvar panelleri gibi yerlerde sıklıkla kullanılmaktadır.
AvantajlarıHafif bir malzemeden üretilmiştir. Suya karşı yüksek direnç sağlar. Kolay temizlenebilmektedir ve bakımı oldukça kolaydır.
Kullanım AlanlarıHamam , Sauna , Spa Merkezleri , Hamam Banyoları , Hamam Duş Odaları , Göbek Taşları vb.
Renk ve Çeşitlilikİstenilen Boyutlarda , İstenilen şekilde ve renkte üretilebilmektedir.
MontajıMontajı oldukça kolaydır. Hamam inşaatı esnasında 1 günden kısa bir sürede montajı yapılmaktadır.
BakımıNemli bir bez yardımıyla hafif ovalama sonucu temizlenebilmektedir.
Uygulama AlanlarıDuvar panelleri, duş teknesi, küvet, banyo aksesuarları gibi ürünlerin yapımında kullanılır.
Hamam ve Sauna Straforu Tanımları

Hamam Straforu Fiyatları

Hamam Straforu Fiyatları ölçülere göre değişkenlik gösterebilmektedir. 2023 yılı için Hamam Straforu Fiyatları projeye göre 20.000 TL ila 100.000 TL arası değişkenlik gösterebilmektedir. Bunlar tüm hamamı kapsayacak şekilde verilen fiyatlardır. Bu fiyatların haricinde parça bazlı işlem yaptırmak için firmamızla iletişime geçmeniz sizler için daha sağlıklı olacaktır. Fiyatlandırma etki edebilecek kriterler şu şekildedir ;

 • Ürün dansitesi (Kalınlık ve sertliği)
 • Ürün ölçüleri (Hamam yapımı esnasında ölçülendirmeye ihtiyaç duyulmaktadır)
 • Malzeme Tercihi (Yukarıda belirtilen kalınlık ve sertlik değeri olan Dansite değeri yüksek strafor bloklar)
 • Ürün çeşitliliği (Yerden Isıtma Levhası , Duş Panelleri , İzolasyon Straforu , isteğe göre xps straforu)
 • Üretim Süresi (Strafor Kesim işlemlerinde adet/dakika önemli bir etkendir.)
 • Renk tercihi (Hamam için kullanılacak olan strafor genelde gözükmeyeceği için beyaz tercih edilir. Fakat isteğe göre renkli strafor kullanımda fiyatlandırma değişecektir.)
 • Hamam Straforu Uygulaması (Uygulama yapılacaksa ilave fiyatlandırma çıkacaktır)