Matruşka Strafor ya da diğer adıyla Silindir Strafor içerisi oyulmuş strafor modelidir. Genellikle koruma ve dekor amaçları ile kullanılmaktadır. Kullanım amacı kullanıcı isteğine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Özellikle son dönemlerde artan Baby Shower , Düğün Organizasyonları , Nişan Organizasyonları ya da Doğum Günü Organizasyonlarında Matruşka Strafor sık bir şekilde görünmektedir. Sadece dekor amaçlı kullanıldığı bilgisi yanlıştır. Nakliye sırasında oluşabilecek tüm hasarların önüne geçmek için de kullanılmaktadır. Sıvı , Kimyasal , Cam , Seramik , Toprak Ürünleri , Elektronik vb. tüm ürün grupları için birer koruyucu üründür. Bu koruyucu ürünler aynı zamanda 360 derece muhafaza etme özelliğine sahiptir. İçerisine konulan ürün darbe almayacak şekilde muhafaza edilir ve kesilen iç bölüme bir kapak yerleştirilerek tamamıyla güvenli olur. Asla kırılma meydana gelmez.

Matruşka Strafor iç içe geçen katmanlar halinde üretilmektedir. Her bir katman, diğerine göre biraz daha küçük boyutlarda olup, bu şekilde birbirleri içine yerleştirilebilmektedir. Bu özelliği sayesinde, Matruşka Strafor çoklu paketleme için ideal bir seçenektir. Kimyasal maddeler dahil bu strafor ürün ile kolaylıkla taşınabilmektedir.

Matruşka Strafor Nedir?

Matruşka Strafor ; iç içe geçebilen Strafor ürünlerdir. Bu ürünler istendiği takdirde iç içe geçebilmektedir. Dilendiğinde ise ayrı ayrı kullanılabilir. Yoğun olarak Dekorasyon malzemesi olarak kullanılsa da ; hasar engelleyici özelliği sayesinde kargo malzemesi olarak da kullanılmaktadır. Bu ürünler dansite değerine göre yüksek bir koruma sağlamaktadır. Silindir Strafor organizasyonlar , etkinlikler ve partilerde sıklıkla kullanılmaktadır. 18 Dns (18 Dansite Değeri) tercih edilmektedir.

Silindir Strafor Kaplama

Özellikle Organizasyoncuların vazgeçilmezi olan Silindir Strafor istenilen tasarımlarla kaplanabilmektedir. Baby Shower , Düğün Organizasyonu , Nişan ve Kına Organizasyonu gibi önemli organizasyonlarda sade bir silindir tercih edilmez. Genellikle konsepte uygun giydirme yapılmaktadır. Bu giydirmeler dilerseniz bir fotoğraf , dilerseniz de farklı renklerle boyama şeklinde yapılabilmektedir.

Silindir Strafor Özellikleri

Silindir Strafor ; Taşımacılıkta ve Dekorasyonda kullanılabilen yekpare bir üründür. Bu ürün kullanım alanına göre çok uzun süreler kullanılabilir. Düzenli etkinlikler için uzun yıllar boyu kullanımı mümkündür. Belirli kalınlıkla ve sertlikte üretimi yapılmaktadır.(Dansite değeri) Diğer tüm teknik özellikleri ise şu şekildedir ;

  • Oldukça Hafiftir. Ortalama 40-50 Kilogram bir insan dahi rahatlıkla taşıyabilir.
  • Dayanıklıdır. Bu dayanım sayesinde içerisindeki darbe emer ; ürünün zarar görmesini engeller.
  • Özelleştirilebilir. Organizasyonlar ve Etkinliklerde üzerine folyo baskı uygulanarak özelleştirilebilir. Yıllar boyu kullanımı mümkündür.
  • Ekonomik. Alternatiflerine kıyasla çok daha uygun bir fiyatlandırma sunar.
  • İç içe geçen katmanlar bulunmaktadır. Bu katmanlar sayesinde elektronik , cam , seramik , toprak ürünler , aksesuarlar vb. değerli ürünler güvenle taşınabilir. İç içe geçen katmanları sayesinde darbeyi ve sarsıntıya engeller.
  • Sabit durdurma. İçerisinde ürünlerin köşeleri ürün parçalarına çarpmaz veya aşındırmaz. Hâl böyle iken güvenli taşıma işlemi yapılabilmektedir.

Matruşka Strafor Fiyatları

Silindir Strafor Fiyatları 500 TL ila 1500TL arasındadır. Tabii ki bu fiyatlandırma çeşitli faktörlere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu faktörler kullanıcı istekleri ,malzeme tercihleri gibi çeşitli tercihlerle ilişkilidir. Fiyat artışına sebep olabilecek tüm faktörler ise şu şekildedir;

Silindir Strafor ÖzellikleriSonuçları
Matruşka Strafor ; iç içe geçen 3 adet silindir strafordan oluşmaktadır. Adet çoğaltılabilir.Adet çoğaldığı takdirde fiyatlandırma yükselecektir.
Özel tasarım yapılabilir. Üzerine folyo baskı ya da renklendirme yapılabilir.Özel üretim ürünler fiyatlandırmada yükselecektir.
Dansite tercihleri. (8 Dns , 18 Dns , 20 Dns vb.)Dansite değerleri (Kalınlık/Sertlik) Değerleri ürünün fiyatıyla alâkalıdır. Tercihlere göre fiyatlandırma değişecektir.
Ölçü tercihi1 adet Strafor Bloktan üretilecek olan Silindir Strafor sayısı arttıkça maliyet tabanlı fiyat artacaktır.
Kullanım TercihiKoruma ya da Dekor amaçlı kullanıma uygun olan Straforlar üretimde farklara neden olabilir. Taşıma amaçlı kullanılan Straforlara ilave işlem gerektirdiği için dekor ürünlerine kıyasla daha pahalıdır.
Silindir Strafor Fiyatları neye göre belirlenir?

Özet

Özetle ; Matruşka Strafor ; dekorasyon ve taşımacılık için uygun Strafor üründür. Bu ürün iç içe geçebilen bir koruma malzemesi olarak kullanılabilir. İsteğe göre renklendirilebilir ya da folyo baskı uygulanamabilir. Folyo baskı uygulanması durumunda çeşitli organizasyonlarda kullanıma uygundur. Doğum günü Organizasyonu , Kına Organizasyonu , Nişan Organizasyonu ya da Baby Shower gibi konseptlerde oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.