Pasta Straforu diğer adıyla Maket Straforu son yıllarda dekoratif amaçla oldukça sık karşılaştığımız ürünlerdir. Özellikle organizasyoncuların vazgeçilmez strafor ürünleri olarak tanınmaktadır. Pasta Straforu adından da anlaşılabileceği gibi pasta kaplamalarında kullanılan maket straforudur. Bu amaçla organizasyoncuların haricinde pastahanelerde de oldukça sık karşılaşabilmektedir. Bu amaçların haricinde büyük projeler için maket ihtiyacını da karşılamaktadır. Bu şekilde büyük projeler için küçük maket straforlarda kullanılabilmektedir. Ekonomik olması , ürünün hafifliği , üzerine boyama ve ışıklandırma gibi çeşitli işlemler yapılması bu ürünü tercih nedenleri arasına koymaktadır. Pasta maketleri için istenirse üzerlerine gıda boyası ya da hamur döşenebilir. Görsel açıdan son derece güzel görüntüler elde edilebilmektedir. Hâl böyle iken en yakın rakiplerine kıyasla çok daha yüksek bir tercih sayısı görülmektedir.

Pasta Straforu ; maket strafor olarak geçse de birbirinden farklıdır. Bu farklılık birisinin gerçek pasta gibi uygulaması ile diğerinin ise mimari modellerinin maketini çıkartmak için kullanılmaktadır. İki strafor modeli aynı gibi gözükse de kullanım alanları nedeniyle farklılık göstermektedir.

Pasta Straforu Kaplama

Pasta Straforunu kaplamak oldukça basit bir işlemdir. Bunun için teknik ya da profesyonel bir bilgiye gerek yoktur. Pasta Straforu teslim alındıktan sonra şeker hamuru gibi gıdalarla kolaylıkla strafor ürünler giydirebilir/kaplanabilir. Bu pastahenelerde oldukça sık kullanılan bir ürün pazarlama yöntemidir. Straforun kalınlığı , ölçüleri ve desisi hesaplanarak kullanılabilmektedir.

Pasta Strafor Fiyatları Nedir?

Pasta Straforu fiyatları ölçülere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ortalama bir pasta strafor fiyatı ise 25TL ila 150TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bunun nedenleri arasında ölçü , boyutlandırma ve kesim sonrası işlemler (boyama , ışıklandırma vb.) gelmektedir. Yine de en net fiyat bilgisi için üretici firma ile iletişime geçmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Maket Straforu Kullanım Alanları

Maket Straforu ağırlıklı olan Pastahenelerde ya da Pasta yapan işletmelerde kullanılmaktadır. Bu işletmelerin harici mimari modellemeler için de oldukça sık tercih edilebilir. Ağırlıklı olarak pastalarda kullanıma sunulan bu strafor ürünler ; son derece dayanıklı ve hafiftir. Bu nedenle kullanımı kolaydır. Teşhir masalarında , sunumlarda , organizasyonlar , pastanelerde sıklıkla gösterilmektedir. Bu gösterim sonrası görsel uyum sağlanmış olacaktır. İstenmesi durumunda Boncuk Strafor kullanılıp ilave görseller de elde edilebilmektedir.

Maket Strafor Özellikleri

Maket Strafor gibi strafor dekorasyon ürünleri belirgin özellikleri mevcuttur. Bu özellikle şu şekilde sıralanabilmektedir.

Dayanıklıdır. Kolay kolay kırılmaz.Darbe emme özelliği ile birlikte sıvıya karşı direnci de vardır. Özellikle Pasta Straforu su ile temas ettikten sonra üzerine şeker hamuru kaplanır.
Hafiftir. Kolay taşınabilir.Dekoratif ürünlerde nakliye sırasında ciddi problemlerle karşılaşılabilir. Maket straforlar ise oldukça hafif , rahat bir şekilde taşınabilir.
Temizliği kolaydır.Strafor mikroorganizma ve bakteri barındırmaz. Temiz nemli bir bez yardımıyla kolaylıkla temizlenebilmektedir.
Ekonomiktir. Cep yakmazCep yakan dekoratif ürünlere kıyasla strafor çok daha uygun malzemedir. Bu ürün tercihinizde ciddi bir ekonomik tasarruf sağlarsınız.
Geri Dönüşümlüdür.Strafor ürünler sağlığa karşı bir zararı bulunmaz. Atmosfere karşı zehirli gaz salınımı yapmaz. Ayrıca geri dönüştürülebilir bir malzemeden üretilmektedir.
Maket Strafor Özellikleri

Pasta Straforu Ne İşe Yarar?

Pasta Straforu ; maket pastaların üretiminde aktif olarak kullanılan polistiren köpüklerdir. Bu köpükler pastahanelerde , organizasyonlarda ya da çeşitli etkinliklerde maket pastaların yapımında kullanılır , yenilmez. Sadece gösterim amaçlı yapılan bu pasta straforları üzerine şeker hamuru ve çeşitli malzemeler eklenerek süslenmektedir. Süslenen bu strafor ; gösterime ya da teşhire çıkartılabilir.

Pasta Straforları ; pastaların taslağıdır , kendisi değil. Çeşitli boyutlarda , tasarımlarda ve ebatlarda üretilebilmektedir. Bu nedenle kullanıcı seçimine göre özel üretim yapılmaktadır. Yalnızca oval bir ürün değil , aynı zamanda katmanlı ya da dekor tasarımlı da üretilebilir.

Özet

Özetle ; Pasta Straforu pastaların taslağı oluşturan strafor ürünlerdir. Bu ürün polistiren maddeler kullanılarak üretilmektedir. İstenilen boyutta , ebatta ve tasarımla üretilmektedir. Üretilen ürünler gıda gibi tüketilmemelidir , yalnızca görsel sunum için uygundur! Pasta straforu adet başına ortalama 25TL ila 150TL arasında değişkenlik göstermektedir. Maket straforunu genellikle pastahaneler , organizasyoncular , etkinlik sahipleri kullanmaktadır. Özel tasarımlar ve katmanlı strafor ürünleri için mutlaka iletişime geçilmeli veya mail adresine çizim projeleri paylaşılmalıdır.

Pasta Straforu Kaplama nasıl yapılır?