Mobilya Koruyucu Strafor ; özellike mobilya taşıma esnasında oluşabilecek hasarlar ve depolama işlemleri için kullanılan Strafor Köpüklere verilen isimdir. Bu straforlar Mobilya Köşe Koruyucu olarak da geçebilmektedir. Hafif bir malzeme olan Mobilya Koruyucu Strafor yüzeyde sert bir zemin imkanı sunar. Bu sert zemin sayesinde Mobilyaların çizilmesi , kırılması , aşınması gibi sorunlarının önüne geçmektedir. Koruyucu straforlar mobilyaya özel olarak tasarlanmaktadır. Oval , sivri ya da kare kenar olması farketmeksizin tüm mobilyalarda rahatlıkla kullanılabilir. Nakliye şirketleri , mobilya üreticileri ve ev/ofis halkı rahatlıkla bu ürünü kullanabilir. Montajı kolaydır ve ürün hafiftir. Özellikle cam gibi materyaller barındıran mobilyalarda ise kesinlikle kullanılması gerekmektedir. Kırılgan maddelere karşı doğru kullanımda mükemmel bir izolasyon imkanı sunmaktadır. Lokal ya da tamamen koruma altına alınmaktadır.

Mobilya Koruyucu Strafor ; hafif yapısı ve sert yüzeyi ile eş zamanlı koruma sağlar. Bu özelliğin yanında kimyasal ürünler ve sıvı kaynaklı hasarlarından önüne geçmektedir. Bu ürünle tam koruma ya da kenar koruma işlemleri rahatlıkla yapılabilmektedir. Mobilya Koruyucu Strafor ; U Profil , L Profil ya da T Profil şeklinde üretilebilmektedir.

Mobilya Koruyucu Strafor Nedir?

Mobilya Koruyucu Strafor ; mobilyaların taşınması sırasında oluşabilecek çatlak , kırık gibi hasarların önüne geçilmesi için kullanılan polistiren maddedir. Temel amacı mobilyaların hasar görmesini engellemektedir. İsteğe bağlı olarak T Profil , U Profil , L Profil olarak üretilebilmektedir. İstendiği durumlarda ise mobilya tasarıma göre özel üretim yapılabilmektedir. Bu şekilde 360 derece tam koruma sağlamaktadır. Mobilya Koruyucu Strafor sıvı ve kimyasal malzemelerden oluşabilecek hasarların da önüne geçmektedir.

Mobilya Koruyucu Strafor Özellikleri

Koruyucu Strafor ; polistirenden üretilmektedir. Ürün ağırlığı yok denecek kadar azdır. Fakat koruma esnasında oluşabilecek tüm hasarların önüne geçmektedir. Mobilya Koruyucu Strafor Genel özellikle şu şekildedir ;

Esnek YapıEsnek yapısı sayesinde mobilyalar ve köşelerine tam oturur. 360 derece koruma sağlar.
Uzun ÖmürlüUzun yıllar boyunca dayanıklıdır. Tek bir ürünü yıllarca kullanabilirsiniz.
DayanıklılıkDarbe Emme özelliğinin haricinde ısı , sıvı ve kimyasallara karşı dayanıklıdır.
Çizilme ve Kırılma Karşı KorumaÇizilmelere , çatlaklara ve kırılmalara karşı yüksek dayanıklıdır. Darbe almaz , ürünü muhafaza eder.
Özel Üretime Uygundur.Tüm mobilyalar için kullanım olanağı vardır. İstenilen tüm mobilyalar için üretilebilmektedir.
Strafor Koruyucu Özellikleri

Mobilya Koruyucu Tampon

Mobilya Koruyucu Strafor aynı zamanda insan sağlığını önemsemektedir. Evlerde , ofislerde , işyerlerinde insanlar mobilya köşelerine çarpıp zarar görebilmektedir. Bu tür durumlarda mobilya köşelerine uygulanacak tamponlar sayesinde hasarın önüne geçebilebilir. Özellikle küçük çocukların gezdiği ; ev , ofis ve işletmeler bu konuya karşın önlem almalıdır. Köşeleri sivri olan mobilyalarda sık olan Koruyucu Tampon uygulaması görülmektedir. İnsan sağlığını korumak için , Mobilya Koruyucu Strafor kullanılmasını önermekteyiz.

Koruyucu Tampon Nerelerde Kullanılır?

Koruyucu Tampon ; ağırlıklı olarak mobilyalarda kullanılır. Mobilyaların hasar görmesini , çizilmesini ve aşılması için kullanılmaktadır. İnsan sağlığı için de önemli bir üründür. Ev içerisinde bir çocuk var ise oluşabilecek hasarların önüne geçilmesi için kullanılmasını önermekteyiz. Koruyucu Tampon yalnızca mobilyalar için kullanılmaz. Kapı kolları , elektronik cihazlar ve duvar kenarları için de kullanılabilmektedir. Bu şekilde uygulanacak bölgenin aşınması engellenir ve daha uzun süre kullanım imkanı sunmaktadır.

Mobilya Koruyucu Strafor Fiyatları

Koruyucu Strafor fiyatları boyuta , ölçülere ya da özel üretime göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ortalama bir Mobilya Koruyucu Strafor fiyatı adet olarak 1TL ila 6TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlandırma değişkenlik gösterebilir. Değişkenlik göstermesinin temel faktörleri ise şu şekildedir ;

  • Özel Ölçülere göre üretim yapılması
  • Ürün adetleri (Kaç adet üretileceği)
  • Strafor Dansite değeri (Kalınlık ve Sertlik)
  • Profil Çeşitliliği (U Profil , T Profil , L Profil)

Özet

Özetle Koruyucu Strafor ürünler mobilyaların çatlak , kırık ve aşınma gibi hasarlardan korumaya yarayan polistiren ürünlerdir. Ortalama adet fiyatı 1TL ila 6TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Mobilya , kapı , duvar gibi sivri köşeleri olan herhangi bir yerde kullanılabilmektedir. İnsan sağlığına oluşabilecek tüm hasarlara karşı koruma sağlamaktadır. Evde , ofiste ya da işyerlerinde kullanıma uygundur. Hâl böyle iken küçük çocukların olduğu yerde mutlaka koruyucu tampon ya da strafor kullanılmalıdır.