Mantolama Levhası ; Strafor Bloklardan üretilen bir ısı yalıtım strafor izolasyon malzemesidir. Karpon Parke Altı Strafor gibi temel amacı bina içi ya da bina dışı ısı yalıtımı sağlamaktır. Isı yalıtımı sağlanan cephelerde enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Mantolama Levhası sayesinde bina soğuk havadan korunur ve nem koruması sağlamaktadır. Isı yalıtımı , ses yalıtımı ve nem yalıtımı konusunda dış cepheye uygunabilecek en mantıklı tercih bu strafor ürünlerdir.

Mantolama Levhası uygulama yapılacak olan bölgede nem , rutubet gibi istenmeyen olayların önüne geçmektedir. Strafor özellikleri sebebiyle uzun ömürlüdür ve belirli bir süreden sonra çürüme yapmaz. Dış yüzey için herhangi bir işlem gerektirmez.

Mantolama Köpük Nedir?

Strafor ürünler ülkemizde Köpük ya da Polistiren adıyla anılmaktadır. Mantolama Levhası ; Mantolama Köpüğü olarak da bilinmektedir. Bu köpükler ısı yalıtımı , ses yalıtımı ve nem yalıtımına yaran izolasyon ürünleridir. Bu sebeple özellikle inşaat sektöründe ciddi bir kullanımı vardır. Binaların dış yüzeylerine uygulanmaktadır. İlla yeni bir bina olmasına gerek yoktur. Eski yaşlı binalarda da kullanılabilmektedir. Daha modern bir görünüm kazandıran Mantolama Straforları sayesinde yalıtım da yapılabilmektedir.

Mantolama Levhası Ne İşe Yarar?

Mantolama Levhası ya da diğer adıyla Isı Yalıtım Levhası ; binaların dış yüzeylerine uygulanır. Uygulanmasındaki temel amaç ; binanın ısı yalıtımını sağlamaktır. Isı yalıtımı sayesinde enerji tasarrufu sağlanır ve soğuk hava içeriye hiç bir şekilde ulaşamaz. Mükemmel bir izolasyon ürünü olan bu Isı Yalıtım Levhaları aynı şekilde yangın dayanımına , su yalıtımına ve ses yalıtımına karşı da dirençlidir. Özellikle son dönemlerde enerji faturalarındaki artışlar sebebiyle bir çok bina Mantolama Levhası kullanmaktadır. Bu levhalar ; ister yeni bina olsun ister eski bina tüm binalara uygulanabilmektedir.

Mantolama Levhası strafor ürünlerden üretilmektedir. Strafor ürünler sayesinde ısı yalıtım levhaları çok daha uzun ömürlü kullanılabilmektedir. Isı Yalıtım Levhaları aşağıdaki özelliklere sahiptir.

  • Uzun ömürlüdür. Yüksek yoğunluğu ve hafif olmaları sayesinde yüksek mukavemete sahiptirler
  • Sıvı geçirgenliği yoktur ve neme karşı ekstra dayanıklıdır.
  • Nem ve rutubet yapmaz. Bina dışı ya da bina içerisinde kötü kokulara yol açmaz
  • Isı yalıtımı vardır ve binadaki nem oluşumunu azalttığı için dolaylı olarak bina ömrünü uzatır.
  • Küf ve mantar oluşumu yapmaz. Sağlığa herhangi bir zararı yoktur
  • Ekonomiktir. Astronomik ücretler ödemenize gerek kalmaz.
  • Uygulaması / Montajı kolay ve zahmetsizdir.
  • B1 Alev Almaz sertifikasına sahiptir. Bina ısısı 490°C’ye ulaşmadan alev almaz.

Dış Cephe Isı Yalıtım Levhası

Dış Cephe için en kalite ısı yalıtım levhası şüphesiz Mantolama Levhasıdır. Mantolama Levhası XPS Strafor Ürünlerden üretildiği için muadil ürünlerine kıyasla çok daha uzun ömürlü ve ekonomiktir. Straforun yukarıda belirttiğimiz özellikleri sayesinde Dış Cephe Isı Yalıtımı için en doğru tercihtir. Mantolama talebinizi en kolay ve en ekonomik yoldan tercih etmek için strafor ürünlere göz atmanızı önermekteyiz.

Mantar ve küf yaratmayan , uzun ömürlü olan ve B1 Alev Almaz sınıfına giren ürünlerimiz için bizlerle doğrudan iletişime geçebilirsiniz. En uygun fiyat garantisi ve en kaliteli malzeme tercihlerimiz ile sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Mantolama Levhası Fiyatları

2023 Mantolama Levhası Fiyatları Dansite değeri , Ölçülendirme ve Uzunluğa göre hesaplanmaktadır. Kısaca her bir mantolama yalıtım levhaları için fiyat değişebilmektedir. Ortalama bir fiyat söyleyecek olursak 5 CM kalınlığında ortalama 50cm x 100cm çapında bir ürün 10 adet şeklinde 300 TL ila 850 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Fiyatlandırmaya doğrudan etki eden faktörler şu şekildedir.

Dansite DeğeriDansite değeri ürün hacimi ve kalınlığı olarak düşünülebilir. Bu dansite değeri fiyatlandırmaya doğrudan etki etmektedir. Dansite değeri yükseldikçe(Hacim arttıkça) dolaylı olarak fiyatlar da değişkenlik gösterecektir)
Ürün BoyutuIsı Yalıtım Straforu genellikle standart üzerinden kesilmektedir. 50cm x 100 cm ölçülerin haricinde ölçüler fiyatlandırmaya doğrudan etki etmektedir.
Renk TercihiBu ürünler gözle görülmez , binanın dışına herhangi bir dekoratif görünüm katmaz. Ama yine de farklı renk tercih edilecekse fiyatlandırma da boya masrafları olacaktır.
Üretim MaliyetleriAdet tercihi ne kadar çok olursa kesim/zaman hesaplaması o kadar düşecektir. Kısaca bir blok kesim ile bir adet kesim arasında fiyatlandırmada fark olacaktır.
Isı Yalıtım Strafor Fiyatları Neye Göre Belirlenir?