Strafor Blok ; EPS Polistiren maddelerin yapı sırası haricinde işlem görmemiş haline denmektedir. Bu bloklar kullanılarak çeşitli ürünler elde edilebilmektedir. Elde edilecek olan ürünler çeşitli sektörler ve çeşitli malzemerde kullanılabilmektedir. Strafor Blok ; istenilen şekilde kesilebilir. Kesim işlemi için Strafor Kesim Makinası ya da CNC Router Makinesine ihtiyaç duyulmakadır. Kesim işlemi elle de yapılabilir fakat bu kesim tekniği ile bir blok kolayca kesilmeyecektir. Fire kısmını en aza indirmek için 2D kesimlerde Strafor Kesim Makinası kullanılır.3D Modellerde ise Strafor tamamıyla CNC Router Makinesine girmektedir.

Strafor Blok ; istenilen dansite(yoğunluk) değerine göre kullanılabilmektedir. Bu kullanım alanları oldukça değişkendir. Bir izolasyon malzemesi de olabilir dekoratif bir duvar askılığı da. Burada önemli olan ne için kullanılacağıdır. Koruma ürünleri genellikle 2d yani 2 boyutlu düzlem üzerinden kesilmektedir. Ama kesim yapılacak ürün dekoratif bir ürün olacak ise 3 boyutlu sisteme geçilebilir.

Strafor Blok Nedir?

Strafor Blok ; Termoplastik bir malzemedir; kapalı gözenekli yapısı ve darbe emme özelliğiyle bir EPS Polistiren maddedir. Bu malzeme bir çok alanda kullanılabilir. Strafor Blok ; bir çok farklı ürüne doğru şekillendirilebilmektedir. Bu ürünler ; Koruyucu Ürünler , Dekorasyon Ürünleri ve Gıda Koruyucu Ürünler şeklinde ayrıştırılabilir. Bu ürünlerin temel işleyişinde Straforun dayanıklı yapısı göze çarpmaktadır. İzolasyon gibi inşaat sektöründe dahi kullanılan bu darbe emici ürünler kullanıcıya güven vermektedir.

Strafor Blok

Strafor Bloklar Nerede Kullanılır?

Strafor Blok ; işlenmemiş şekliyle neredeyse hiç bir yerde kullanılmaz. İşlem sonrası dansite değerlerine göre pek çok çeşitli alanlarda kullanılabilmektedir. Ham haliyle inşaat sektöründe beton kalıbı olarak kullanılabilir. İşlenmiş haliyle ise bir çok sektörde ve bir çok alanda kullanılmaktadır.
Strafor Blok Nerede Kullanılır ;

  • Ambalajlama (Strafor Kutu , Özel Ambalaj , Koruyucu Ürün Kutusu , Taşıyıcı Ürün Kutusu vs.)
  • Yalıtım Malzemeleri (Karpon Parke Altı Yalıtımlar , XPS Strafor , Yerden Isıtma Levhası vb.)
  • Dekorasyon Malzemeleri ( Logo , Harf Kesim , Ev Dekorasyonu , Tabela vb.)
  • Gıda ve Kimyasal Madde Koruma (Balık Kasası , İlaç Taşıyıcı Strafor vb.)
  • Kurumsal Ürünler (Reklamcılık Malzemeleri , Kuruma Özel Logolar , Kalıplar vb.)

EPS Blok

EPS Blok ; Genellikle yalıtım amaçlı kullanılan ve yapı sektöründe yaygın olarak kullanılan polistiren termoplastik bir malzemedir , Strafor Blok çeşitidir. Hafif ve sert yapılı üretilen bu EPS Blok ürünler mükemmel bir ısı yalıtımı malzemesidir. Bu nedenle inşaat sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. Neme ve çürümeye karşı ilave dirençlidir. Genel kullanım amacı ise enerji tasarrufu sağlamaktır. Bu sağlanan enerji tasarrufu ay sonu elektrik , doğalgaz gibi faturalarda bariz bir şekilde kendini belli etmektedir. Hafif yapısı sayesinde kolayca taşınabilir ve uygulama için zaman kaybı yaratmaz.

EPS Blok Teknik Özellikleri şu şekildedir;

Yalıtımlıdır. Ses ve Isı izolasyonu sağlar.
Neme ve Sıvı Hasara karşı dayanıklıdır. Yıllansa dahi özelliği kaybedip çürümez.
Basınca karşı yüksek dayanıklıdır. Üzerine gelecek yükü rahat bir şekilde taşıyabilmektedir.
Uygulaması kolay ve hafiftir. İstenilen yerde tek kişi rahatlıkla uygulama yapabilir.
Yanmaz üründür. Olası bir yangın anında 100+ Dakika korur. A1 Belgelidir.
EPS Blok Özellikleri

Eps Blok Fiyatları – Strafor Blok Fiyatları

Strafor Blok Fiyatları döviz üzerine entegrelidir. Ortalama 110$ üzerinden başlamaktadır. Güncel kur ile bu fiyat 2087₺ civarındadır. EPS Blokların ölçülendirmesine gerek ise fiyatlar değişebilmektedir. Metreküp() üzerinden fiyatlandırma değişkenlik göstermektedir. 10 Dansite değerinde bir ürün ile 30 dansite değerindeki fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

EPS Blok Fiyatları şu şekildedir;

Dansite DeğeriKaç CmFiyatlandırma
16 Dansite (16 DNS)2 cm80 – 110 $ – ()
16 Dansite (16 DNS)3 cm80 – 110 $ – ()
16 Dansite (16 DNS)4 cm80 – 110 $ – ()
16 Dansite (16 DNS)5 cm80 – 110 $ – ()
20 Dansite (20 DNS)2 cm130 – 150 $ – ()
20 Dansite (20 DNS)3 cm130 – 150 $ – ()
20 Dansite (20 DNS)4 cm130 – 150 $ – ()
20 Dansite (20 DNS)5 cm130 – 150 $ – ()
EPS Blok Fiyatları

Strafor EPS Blok Fiyatları hakkında bilgi ve satın almak için ; https://www.asmolen.net.tr/strafor-eps-blok/

Özet

Özetle ; Strafor Blok veya EPS Blok genellikle inşaat sektöründe kullanılmaktadır. Isı yalıtım malzemesi olarak kullanılmaktadır. Isı , nem gibi doğal koşullara karşı dayanıklıdır. Asla çürümez ve özelliğini yitirmez. Strafor Blok ürünler dansite değerine göre fiyatlandırılmaktadır. 8 dansite değerinden 30 dansite değerine kadar bloklar bulunur. Bu blokları kullanarak binalarda ciddi bir enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Sağlanan enerji tasarrufu enerji faturalarında gözle görülür değişikliklere yol açmaktadır.