Yedek Parça Koruma Straforu ; ürün taşıması ya da muhafazası sırasında oluşabilecek hasarların önüne geçmek için kullanılmaktadır. Bu ürünler yedek parçalara özel olarak üretilmektedir. Taşınacak olan yedek parça ürünlerinin kalıpları ile strafor kesimi yapılmaktadır. Yedek Parça Koruma Straforu ile otomotiv yedek parçalarından , beyaz eşya yedek parçalarına kadar bir çok ürün rahatlıkla kargoya verilmektedir. Ürünleri tam anlamıyla kapsayan yapısı , darbe emme ve sıvı geçirgenliğinin minimum olması sebebiyle strafor ürünler tercih edilmelidir. Kargolama esnasında ağırlık ve desi masrafı yapmaz. Hafif yapısı ve şablon üzerine kesim yapıldığından ilave ücretler gerektirmez. İstenilen yedek parça çeşitleri için özel olarak üretilebilir.

Son dönemlerde artan yedek parça satışı ile Yedek Parça Koruma Straforu ciddi bir artış göstermiştir. Özellikle E-Ticaretin artış gösterdiği bu dönemlerde online ticaret anlayışı ile düzenli kargo gönderilmektedir. Yedek Parça gibi değerli parçalar strafor ambalajları haricinde bir ürün ile gönderilmesi durumunda hasarlarla karşılaşabilir.

Koruyucu Straforlar Ne Kadar Güvenilir?

Yedek Parça Koruyucu Strafor , şişe koruyucu strafor gibi bir strafor ambalaj malzemesidir. Bu malzemenin temel üretim amacı taşınacak olan ürünün tam olarak korunmasıdır. Bu koruma kutu içerisinde aşınma olmadan yapılmalıdır ve dışarıdan gelecek tüm hasarların önüne geçmelidir. Kısaca koruyucu straforlar darbe emme konusunda en mantıklı tercih olabilmektedir. Yedek Parça Koruyucu Straforların genel özellikleri ise şu şekildedir.

Darbelere karşı dirençlidir ve koruma sağlar.Dolgu Koruma ürünlerinde ; kargolanacak olan ürün strafor ambalajın içerisine oturtulur. Hareket etmeyecek şekilde strafor ambalajın içerisine geçiliren ürünler dışarıdan gelen darbeye maruz kalmaz , strafor ürün darbeyi emer.
Sıvı ve kimyasallara karşı yüksek dirençlidir.Sıvı ve kimyasal maddelerin ürüne nüfuz etmesini engelleyerek strafor ambalajın üzerinde kalmasını sağlar. Bu sayede içerisindeki yedek parça ürünler hasar görmez.
Kargolama için en doğru ambalajdır.Desi ve ağırlık etkisi olmadığı için kargoda ek bir ücret çıkartmaz.
Hafiftir , kolaylıkla taşınabilir.Ürünün hafif yapıda olması sebebiyle ekstra bir güce gerek olmadan rahatlıkla taşınabilir.
Ekonomiktir.Strafor Koruyucular alternatiflerine göre en az %50 tasarruf sağlar.
Strafor Koruyucu Ambalaj Genel özellikleri

Yedek Parça Koruma Straforu Fiyatları

Yedek Parça Koruma Straforu fiyatları adet ve ürüne bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. 50TL ila 450 TL arasında yedek parça koruma straforu bulanmaktadır. Burada kullanılan hacim , fire payları , içerisine konulacak ürünün boyutu vb. faktörler fiyatlandırmaya doğrudan etki edecektir. Bu sebeple net bir fiyat bilgisi almak için mutlaka ilgili firma ile görüşülmesi gerekmektedir.

Yedek Parça Koruma Straforu Hangi Ürünler İçin Kullanılmalıdır?

Yedek Parça Koruma Straforu ; tüm yedek parçaların taşıması için aktif olarak kullanılabilmektedir. Bu ürünler beyaz eşyalarda , otomotiv yedek parça sanayisinde , makine parçalarında hatta ve hatta mobilya sektöründe dahi kullanılabilmektedir. Kargolama için birebir ürün olan yedek parça koruma straforu , bir çok sektör için aktif olarak kullanılabilmektedir. Yedek Parça Koruma Straforu Kullanılan bazı sektörler şu şekildedir ;

  • Otomotiv Sektörü : Bu sektör en fazla koruyucu strafor kullanılan sektörler arasındadır. Otomotiv yedek parçalarının pahalılığı nedeniyle korunma ihtiyacı duymaktadır.
  • Beyaz Eşya Sektörü : Buzdolabı , Çamaşır Makinesi , Bulaşık Makinesi veya Televizyon gibi beyaz eşyalar ve yedek parçaları kargoya verilirken kullanılmaktadır. Beyaz Eşya Koruma Straforunun yanında Yedek Parça Koruma Straforu da kullanılmaktadır.
  • Makine Sanayi Sektörü : Özellikle makine üretimlerinde yoğun olarak yedek parça ihtiyacı duyulmaktadır. Kargo süreçlerinde yedek parçalarla ilgili bir sorun oluşmaması adına Koruyucu Strafor yoğun olarak kullanılmaktadır.
  • Mobilya Sektörü : Sehpa , Kapı , Koltuk , Kanepe gibi mobilyaların yedek parçalarının taşınması için yoğun olarak kullanılmaktadır.

Özet

Özetle ; Yedek parça gibi değerli ürünlerin taşınması ve muhafaza edilmesinde straforlar yoğun bir yere sahiptir. Strafor ürünler darbe emme , ısı geçirmezlik ve muadillere göre %50 daha ekonomik olduğu için tercih edilmektedir. Yedek Parça Straforları ürünleri 360° derece sarar ve tam koruma sağlar. Strafor Yedek Parça Koruyucu Straforlar aynı zamanda bir dolgu koruma ürünleridir. Ortalama olarak fiyatları adet başı 50TL ila 450 TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Net bir bilgi almak için iletişime geçmeniz da