Karpon Parke Altı Strafor son dönemlerde oldukça sık tercih edilen izolasyon straforudur. Bu strafor sayesinde ısı , nem ve ses yalıtımı sağlanmak amaçlanmaktadır. Karpon Parke Altı strafor tüm zeminlere kolaylıkla uygulanması ile bilinmektedir. Bu strafor çeşiti genellikle kot farklarını kapatmak , ses ve ısı yalıtımı için tercih edilmektedir. İstenilen mm(milimetre) kalınlığında üretilse de en çok tercih edilen kalınlık tercihi 5mm’dir.

Karpon Parke Altı Strafor ; zeminlerin daha dayanıklı ; ısı ve nem izolasyonlu ve ses geçirgenliğini en aza indirmesiyle tanınmaktadır. Muadillerine kıyasla çok daha çok daha ekonomik olan Karpon Parke Altı Strafor tüm zeminlerde rahatlıkla kullanıma uygundur.

Karpon Parke Altı Strafor Avantajları

Karpon Parke Altı Strafor ; bir zemine döşeme tekniği ile kullanılan bir XPS Strafordur.Bu malzeme, yüksek yoğunluklu polistiren (HIPS) veya ekstrüde polistiren (XPS) olarak da bilinir. Karpon parke altı strafor, zeminin altına yerleştirilerek, hem dayanıklılığı hem de yalıtım özellikleri artırılmış bir zemin oluşmasını sağlar.

Yalıtım Özellikleri

Karpon Parke Altı Strafor zeminin altına yerleştirildiğinde , yalıtım özellikleri sayesinde daha az enerji tüketimi sağlar. Enerji evin içinde kalarak doğal bir izolatöre dönüşmektedir. Bu sayede evinizde sıcaklık ve soğukluk dengesi eşitlenir. Elektrik faturalarında yüksek tutarlar görmezsiniz.

Karpon Parke Altı Strafor Dayanıklılık

Genellikle kot farklarını en aza indirgemek için kullanılan bu xps strafor oldukça dayanıklıdır. Zeminde oluşabilecek hasarlar (çatlaklar , kırıklar vb.) minimuna indirgenir. Dezenformasyon azalır.

Parke Altı Strafor Kolay Kurulum

Karpon Parke Altı Strafor ; zemin kaplamalarında kullanılacak fayans gibi malzeme kullanımı azaltır ve ekonomik tasarruf sağlar. Bunun haricinde metrekaresi oldukça cüzi ücretlidir. Bu konuların haricinde montaj işlemi için usta çağırmanıza gerek kalmadan evde kolaylıkla kurulumunu yapabilirsiniz.

Parke Altı Strafor Ne İşe Yarar?

Parke Altı Strafor ; evlerde , ofislerde ya da AVM gibi yaya trafiğinin olduğu yerlerde kullanılabilen izolasyon malzemesidir. Bu malzemeler XPS Strafor Köpüklerden üretilmektedir. Strafor Köpükler darbe emme , hasar alma gibi temel özellikleri taşısa da Parke Altı Straforlar da bu süreçler daha farklı işlemektedir. Parke Altı Strafor genellikle şu işlere yaramaktadır.

  • Binaların arasındaki kot farkını gizlemeye yaramaktadır. Aradaki kot farkı istenilen Parke Altı Straforlar sayesinde düzlenmektedir.
  • İzolasyon malzemesi olan XPS Parke Altı Polistiren Köpükler sayesinde ısı koruması sağlanmaktadır. Fayanslardan ya da beton zeminden gelecek soğuk hava engellenir. Enerji tasarrufu sağlanır.
  • Ses yalıtımı için Parke Altı Polistiren Straforlar kullanılmaktadır. Bu sayede ses yalıtımı en az %30 oranında engellenmektedir. Katlar arasında ses yalıtımı için tercih edilmektedir.
  • Nem , rutubet gibi rahatsız edici ve sağlık sorunlarına karşı parke altına döşenen straforlar aktif bir şekilde rol oynamaktadır. Strafor köpükler sayesinde nem yalıtımı sağlanır.
  • Parke altındaki fayans ya da betonarme yapılarda çatlak , kırık vb. hasarlar için kullanılabilmektedir. Straforun darbe emme özelliği sayesinde isterseniz 5 mm , isterseniz 30 mm parke altı strafor kullanılabilmektedir.

Karpon Parke Altı Strafor Fiyatları

Parke Altı Strafor ; genellikle m² üzerinden bir fiyatlandırmaya sahiptir. m²’si ortalama 25 ila 75 TL arasındandır. Bu fiyatlandırmaya doğrudan etki eden faktörler bulunmaktadır. Bunlar dansite değerleri , yoğunluk ölçüsü ve uygulanacak zemin m² vb. değerler fiyatlandırmada önemli bir etkendir.