Dondurma Kutusu , isminden de anlaşılacağı gibi Dondurmaların erimesini engelleyen izolatif bir kutudur. Yalnızca EPS Polistiren maddeden üretilmektedir. İçerisindeki dondurma ya da soğuk gıdayı muhafaza etmek amaçlı kullanılmaktadır. İçerisindeki gıdayı bozmadan günler boyunca muhafaza etmek için tasarlanan bu Dondurma Kutusu istenilen ebatlarda üretilebilmektedir. Temel amacı muhafaza olan bu strafor kutular aynı zamanda nakliye için de kullanılmaktadır. Taşıma esnasında oluşabilecek hasarların önüne geçmek ve bu sürede gıda korumasını sağlamak için tasarlanmıştır. Tasarlanan bu kutunun iç hacmi , derinliği ve kalınlığı kullanıcının isteğine göre değişkenlik gösterebilmektedir. İçerisindeki gıdayı bozmadan meyveleri , sebzeleri , soğuk gıdaları ve dondurmaları uzun ömürlü bir korumaya sunmaktadır. Dışarıdaki ısıyı doğrudan kesmek ve kendi içerisindeki ısıyı korumak için tasarlanmıştır. İçerisinde dondurmalar ve gıdalar bozulmadan günlerce korunabilir.

Dondurma Kutusu ; Korumak ve taşımak amaçlı kullanılmaktadır. Gıdaya karşı herhangi bir mikroorganizma barındırmadığından güvenilirdir. Bu tür strafor ürünlerde soğuk gıda ya da taze meyve sebze kolaylıkla muhafaza edilebilir. Ayrıca Dondurma Kutusu içerisine buz konularak koruma süresi arttıralabilmektedir.

Dondurma Strafor Kutusu

Strafor Kutu ; içerisinde dondurma , soğuk gıda veya taze meyveleri muhafaza etmek amaçlı kullanılan strafor üründür. Strafor ürünlerin yapısı gereği darbe emme ve sıvıya karşı dayanıklılığı vardır. Dışarıdan gelen sıcak havayı korumanın yanında kutu içerisindeki soğuk havayı muhafaza eder. Bu sürede içerisinde meyveler taze , dondurma ve soğuk gıdalar ise erimeden son kullanıcıya ulaştırılır. Ulaştırılacak olan ürünlerin belirli bir süre zarfında çıkarılması gerekmektedir. Misal verecek olursak 7 gün bu muhafaza süresi için çok uzun bir gündür. Bu sürede içerisinde gıdalar bozulabilir ya da çürüyebilir.

Strafor Dondurma Kutusu Üretimi

Strafor Dondurma Kutusu Hakkında Genel Bilgiler

Dondurma Kutusu ; bir çok gıdanın taşınmasında aktif olarak kullanılmaktadır. Hâl böyle iken neden çok tercih edildiği merak konusu olmaktadır. Aşağıdaki tablodan Strafor Kutular hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Cevabını bulamadığınız bir soru için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BaşlıkAçıklama
TanımDışarıdan gelen sıcak havayı engelleyerek , içerisindeki soğuk havayı muhafaza eder.
Kullanım AlanlarıDondurma , Soğuk Gıda ve Taze Meyve taşımacılığında kullanılmaktadır
Güven Veren TaşımaÜrünleri darbelere ve diğer hasarlara karşı koruma imkanı sağlar.
Hafif ve Kolay TaşımaHafiftir ve kolaylıkta taşınabilir. Kargolama için ek bir ücret gerektirmez.
Hesaplı FiyatlandırmaDiğer ambalaj maliyetlerine göre çok daha avantajlıdır.
Isı YalıtımıIsı yalıtımı sağlayarak ; içerisinde ürünün zarar görmesini engeller.
Hijyenik ve TemizKolay temizlenebilir ve hijyeniktir. Gıda gibi ürünlerin taşımacılığında sıkça tercih edilir.
Kolay İşlenebilirKesme ve şekillendirme işlemi kolaylıkla yapılabilir.
İstenilen Boyutlarda Üretimİstenilen boyutlarda , derinliklerde ve ölçülerde üretilebilmektedir.
Çevre DostuGeri dönüştürülebilir malzemeden üretilmektedir.
Strafor Kutu Özellikleri

Strafor Kutular Neden Tercih Edilir?

Strafor Kutular genellikle; temiz , hijyenik ve uygun fiyatlandırması için tercih edilmektedir. Bunların haricinde bir çok teknik özelliği de bulunur. Ürünlerin Güvenli taşınması strafor kutuların en çok tercih edilme nedenleri arasındadır. Gıda ve Dondurma gibi ısı koruması sağlamak için bu ambalaj malzemesi mükemmel bir çözüm olacaktır. Bu çözüm haricen kırılabilecek diğer materyaller için de geçerlidir. Örnek verecek olursak Şişe , Kavanoz ve Seramik gibi kırılgan ürünler Strafor Kutular ile güvenli bir şekilde taşınabilmektedir. Bunun için ürüne özel kutular da üretilebilir.

Şişe Koruyucu Strafor , Kavanoz Koruyucu Strafor , Seramik Koruyucu ya da Toprak Güveç Koruyucu straforlar özel bir üretim ambalajlamaya sahiptir. Bu kutular içerisine koyulacak ürünün ebatlarına göre üretilir. Tam kapsamlı koruma sunan koruyucu strafor modelleri en güvenilir muhafaza ve kargo ambalajlarıdır.

Dondurma Kutusu Fiyatları

Dondurma Kutusu Fiyatları 2023 itibariyle ortalama 25 TL ila 75 TL arasındadır. Bu aradaki fiyatlandırma değişkenlik gösterebilir. Değişkenlik göstermesine neden olan faktörler şu şekildedir.

  • Ürün Dansite değeri (Kalınlık ve Sertlik hacimleri)
  • Ürün Boyutu (Ürün boyutu bir blok strafordan kaç adet kesileceği anlamına gelmektedir.)
  • Kullanılan Malzeme (Geri dönüşümden elde edilen strafor kullanılamaz. Bu sebeple hammadde fiyatlarına bağlı olarak fiyatlandırma değişkenlik gösterebilmektedir.)
  • Ürün hacmi (Kaç mm kalınlığında ve iç derinlik hacmine göre fiyatlandırma değişkenlik gösterebilmektedir. İlgili firmalara danışabilirsiniz.)