CNC Strafor Kesim ; strafor gibi polistiren maddelerin CNC Router Makineleri ile kesilmesine verilen genel isimdir. Bu kesim taktiği ile Strafor gibi kolay dağılabilen malzemeler firesiz bir şekilde kesilebilmektedir. Kesilen bu malzemeler çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. CNC Kesim Strafor ağırlıklı olarak dekorasyon modellerinde kullanılmaktadır. 3D Strafor Heykel gibi ince işçilik gerektiren çalışmalarda mutlaka CNC Router Makinasına ihtiyaç duyulmaktadır. Hassas , ince ve pürüzsüz kesim için CNC Kesim en mantıklı tercih olacaktır. Bu kesim ile ayrıca fire oranı en aza indirilerek ; ürünün doğru şekilde yönetimi gerçekleştirilmektedir. CNC Kesimin bir diğer avantajı ise istenilen bıçak uçların takılabilmesidir. Normal Strafor Kesim Makinalarına kıyasla daha fazla kullanım alanı sunulmaktadır. İstenilen kalınlıkta bıçak ucu takılıp strafor kesimine başlanmaktadır.

CNC Strafor Kesim Makinası

CNC Strafor Kesim ile bir çok ürün elde edilebilmektedir. Bu ürünler ; dekorasyon ürünleri , Heykel ürünleri , özel kalıplar ve işyeri AVM Dekorları olabilmektedir. Bu Strafor Kesimin diğerlerinden farklı olmasının nedeni ; Strafor Kesim Makinası ya da sıcak tel kesimi yapılmamasıdır. CNC Strafor Kesim ince işçilik gerektiren CNC Router Makinası sayesinde yapılmaktadır. Bu kesim için Strafor CNC Makinasına ihtiyaç duyulmaktadır. Strafor CNC Kesimin teknik özellikleri ise şu şekildedir ;

CNC Strafor Kesim MakinesiSıcak Tel & Strafor Kesim Makinesi
3 Boyutlu Kesim yapılmaktadır.Sadece 2 Boyutlu Kesim Yapılmaktadır.
İnce işçilik yapılabilir. Kalınlık/İncelik verilebilirTek düzlükte 2 boyutlu kesim imkanı vardır.
Heykel , Kalıp , Şablon üretilebilmektedir.Yalnızca geometrik şekiller kesilmektedir.
Döner tablosu ve robotik kolları vardır.Sıcak tel ile kesim yapmaktadır.
Pürüzsüz ve pütürsüz kesim yapmaktadır.Pürüzsüz ve pütürsüz kesim yapmaktadır.
CNC Strafor Kesim Makinesi

Strafor Kesim ile Ne Üretilir?

CNC Strafor Kesim ile CNC Router Makinesinde üretilen bir çok materyal üretilebilmektedir. Bunun için 3D Modellemeler ve Festival ürünleri en popüler olan ürünlerdir. Genellikle dekorasyon , eğlence ve kurumsal sektörlerde kullanılmaktadır. Bunlar CNC Strafor Kesim ile üretilen ürünlerdir. Strafor Kesim ile üretilebilecek ürünlerin ise çok geniş bir hacmi vardır. Bunlar şu şekilde listenebilir ;

 • Koruyucu Straforlar
  • Beyaz Eşya Koruma Straforu
  • Köşe Koruyucu Strafor
  • Şişe Koruyucu Strafor
  • Seramik Koruyucu Strafor
  • Strafor Ambalaj
  • Strafor Kutu
 • İzolasyon Straforları
  • Tavan Straforu
  • Asmolen Strafor
  • Strafor Levha
  • Yerden Isıtma Levhası
  • XPS Strafor
  • Söve
  • Stropiyer

Strafor CNC Kesim Fiyatları

CNC Strafor Kesim Fiyatları için işçilik yaptırılacak ürün önemlidir. Fiyatlandırmaya doğrudan etki eden kesim zamanı , ürün maliyeti gibi faktörler fiyatlara doğrudan etki edilebilmektedir. Strafor 3D Heykel üzerinden örnek verelim.CNC Strafor Kesim fiyatları 2023 yılı için 1000TL ila 6000TL arası değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlandırmaya doğrudan etki eden faktörler ise değişkenlik göstermektedir. En net fiyat bilgisi için ilgili projenizi paylaşmalısınız. Paylaşım yapıldıktan sonra kısa süre içerisinde net bir fiyat teklifi tarafınıza iletilecektir.

CNC Strafor Kesim ile Strafor Kesim Arasındaki Fark Nedir?

Yukarıda belirttiğimiz gibi Strafor Kesim ; 2 boyutlu kesim işlemleri yapmaktadır. Bu kesim düz bir eksende yapılmaktadır. Kalınlık ve derinlik ayarları maalesef verilemez. Kullanılan strafor malzeme ile alâkalı olarak tep tip bir kesim söz konusu olmaktadır. CNC Strafor Kesim ise 3 boyutlu kesim için en doğru tercih olacaktır. Kalınlık ve derinlik verilebilir , modelleme yapılabilir , kalıp çıkartılabilir.

CNC Strafor Kesim ; Strafor Kesim Makinalarının yetersiz kaldığı yerlerde devreye girmektedir. Bu süreçte istediğiniz ürün yukarıda belirtilen koruyucu ya da izolasyon ürünlerinden herhangi biri değilse tercih edebilirsiniz. Günümüzde konserlerde , partilerde , organizasyonlarda vb. yerlerde çeşitli strafor figürler gözükmektedir. Bu gözüken hoş dekoratif ürünler CNC Strafor Kesim ile elde edilmektedir. Bu kesim günümüzde aktif olarak kullanılır.

Özet

Özetle ; CNC Strafor Kesim CNC Router Makineleriyle straforun kesilmesi işlemine denmektedir. Dansite değeri farketmeksizin kalınlık ve derinlik verilerek kesilebilmektedir. Kesim yapılacak olan ürün pürüzsüz ve çapaksız bir şekilde çıkacaktır. Genellikle heykel , 3 boyutlu modelleme ve kalıp işlemleri için tercih edilmektedir. Proje içeriğine göre fiyatları 1000TL ila 6000TL arası değişkenlik gösterebilir. Fiyat bilgisi almak için mutlaka irtibat kurmalısınız.