Dolgu Straforu ; ürünlerin taşınması ve muhafazası sırasında kullanılan strafor çeşitlerine denilmektedir. Özellikle pahalı ürünlerin nakliyesi esnasında ciddi bir nakliye problemi olabilmektedir. Strafor ürünlerin genel özelliği olan darbe emme özelliği sayesinde hasarsız bir nakliye mümkündür. Ürünlerin hasar kaybının önüne geçilmesi ve müşteri mennuniyetsizliği olmaması adına Dolgu Straforu kullanılması önerilmektedir. Bu ürün aynı zamanda sıvı emitasyonu için de mükkemmel bir örnektir. Yüksek yoğunluklu polistiren maddeden üretilen bu strafor dolgu ekipmanları ürünün etrafına yerleştirilir. Yerleştirilen strafor koruyucular sayesinde kutu içerisinde ürün kapsamlı bir şekilde korunmaktadır. Eğer taşıdığınız bir kalıp ürünü ise koruyucu farklı ürünlere de bakabilirsiniz. Örnek verecek olursak bir şişe için Şişe Koruyucu Strafor çok daha doğru bir karar olacaktır. Bu süreçte doğru ürün tercihi müşteri memnnuniyetsizliğin önüne geçecektir.

Dolgu Straforu bir çok şekilde , ağırlıkta ve tasarımda üretilebilmektedir. Bu kutu içerisine tam oturan özel kesim bir strafor parça da olabilir ; küçük parçacıklar halinde de olabilir. Burada istenilen tasarım ilgili operatöre anlatılmalıdır. Hepsinin tek bir amacı olsa da tasarımsal sorunlar oluşmaması için Dolgu Straforu üreten firmalarla görüşmenizde fayda var.

Dolgu Straforu Nedir?

Dolgu Straforu ; ürünlerin taşınması ve muhafazası sırasında oluşabilecek hasarların önüne geçmek için kullanılan strafor ürünlerdir. Bu ürünlerin temel amacı kutu ya da koli içerisindeki ürünü korumaktır. Nakliye esnasında oluşabilecek hasarların önüne geçmek ve müşteri mennuniyetsizliği yaşamamak için kullanılmaktadır. Bir diğer dolgu straforu modelleri ise koruyucu ürünler kategorisinde yer almaktadır. Kavanoz , Şişe , Seramik gibi ürünler için ise mutlaka özel kalıplı ürünler kullanılmalıdır. Şişe Koruyucu Strafor , Kavanoz Koruyucu Strafor ve Seramik Koruyucu Strafor ürünler bunlar için güzel birer örnektir.

Dolgu Straforu Ürünleri Nerede Kullanılır?

Strafor ürünlerin kullanım alanı oldukça çoktur. Hâl böyle iken Dolgu Koruma Ürünleri de bir çok sektörde kullanılabilmektedir. Elektronik Eşya , Mobilya , Cam Eşyalar , Küçük Ev Aletleri , Oyuncaklar ve hassas tüm ürünler için kullanılmaktadır. Taşınma esnasında oluşabilecek tüm ürünler için strafor ürünler tercih edilebilir. Darbe ve sıvı emme gibi özellikleriyle polistiren madde en güvenilir üründür. Ufak bir hatırlatma ; Boyut olarak minimal olan bu koruma straforlarını çocuğunuzdan uzak tutun.

Strafor Ürünlerin Genel Özellikleri

Strafor Dolgu ürünlerinin genel özellikleri aşağıda yer almaktadır.

%98 Oranında Geri Dönüşümde kullanılmaktadır. Ekolojik bir kirliliğe sebep olmayacaktır.
1m³ strafor ürün ile 5m³ alan kaplanabilmektedir.
25 yıldan uzun süreli bir kullanım imkanı sunmaktadır. Uzun ömürlüdür ; kısa vadede çürümez.
B2 Yanmazlık sınıfına sahiptirler. Hasar görmemesi adına kutu içerisine gönül rahatlığıyla doldurabilir. 150°C yüksek ısıya karşı dayanımlıdır. (Kimyasal tepkimeden uzak tutulmalıdır.)
Oldukça hafiftir ve alan kaplamaz. Kargolama esnasında desi ve ağırlık bırakmaz. Dolasıyla ekonomik avantaj sağlamış olur.
Dolgu Straforu Teknik Özellikleri

Strafor Dolgu Malzemesi

Strafor Dolgu Malzemesi ; Dolgu Straforu olarak adlandırılmaktadır. Farklı şekillerde ve boyutlarda üretilebilmektedir. Kıvrımlı bir ürün tercihi olacaksa CNC Router Makinesinde kesilmelidir. Düz bir kesim (küp , şerit vb.) istenirse Strafor Kesim Makinesi ile rahatlıkla kesilebilmektedir. Talep içeriğine göre ürünlerin şekillerine göre de üretilebilmektedir. Bunlar tam koruma sunmaktadır. Şişe , cam , kavanoz gibi ürünlerin tamamını kapatan bu dolgu straforu sayesinde ürünleriniz hiç bir şekilde zarar görmez ve uzun ömürlü bir kullanım imkanı sunmaktadır. Strafor Dolgu Malzemesi örneklerine aşağıdaki görsellerden ulaşabilirsiniz.

Dolgu Straforu Fiyatları

Dolgu Straforu fiyatları istenilen adede , içeriğe ve tasarıma göre değişkenlik gösterebilmektedir. İstenilen ürün özel üretim ise fiyatlandırma değişkenlik gösterebilmektedir. Özel üretim Strafor Koruyucular adet başı 5TL ila 25TL arasında fiyatlandırmaya sahiptir. Dolgu Koruma Straforu ise kutu içeriğine göre değişkenlik göstermektedir. Tasarım ve ölçüler hesaba katıldığında kilogram olarak gönderilmektedir.

Özet

Özetle ; Dolgu Straforu kargolama için harika bir üründür. Kutu içerisindeki ürünü korumak ve muhafaza esnasında ürünün hasar görmemesi için kullanılmaktadır. Isıya karşı dayanıklıdır. Kargolama esnasında desi ve hacim kaplamayacağı için herhangi ek bir masraf yaratmaz. Kargo için avantaj sağlar. Bununla birlikte Strafor Koruyucu Kutular ürüne özel 360 derece koruma sağlamaktadır. Şişe Koruyucu Strafor , Toprak Güveç Koruyucular ya da Seramik Koruyucu Strafor bunlara güzel birer örnektir.