Beyaz Eşya Koruma Straforu ; değerli beyaz eşyaların hasar görmesini engellemek için tasarlanmaktadır. Aynı zamanda dolgu koruma straforu da bir nevi Beyaz Eşya Koruma Straforu olarak geçmektedir. Taşıma esnasında zarar görmesine engel olan bu ürün haricen beyaz eşyanın hareket etmesini de engellemektedir. EPS Straforun darbe engelleyici özelliği bu ürünü mükemmel bir izalatör olarak kullanılmasına olanak tanımaktadır. Bu süreçte pahalı beyaz eşyalar eş zamanlı korunabilir. Buzdolabı , Çamaşır Makinesi , Bulaşık Makinesi , Mikrodalga Fırın gibi çeşitli pahalı beyaz eşyalar bu yöntemle korunabilmektedir. Özellikle nakliyeciler , üreticiler ve taşıma şirketleri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu tercihlerin haricinde sıfır bir beyaz eşya için özel kalıplara uygun olarak da üretilebilmektedir. Bu üretim kapalı kutu ürünler için en güvenilir koruma yöntemidir.

Beyaz Eşya Koruma Straforu ; tüm ürünler için özel üretilebilmektedir. Özel üretimin haricinde standart kesim straforlar da kullanılmaktadır. Özel üretim yaptırılan ürün %100 koruma sağlamaktadır. Tam anlamıyla çevresini kapatan bu ürün mükemmel bir muhafaza yöntemidir. Bu yöntemle darbe kaynaklı hasarların tamamı önlenecektir. Beyaz Eşya Koruma Straforu hasarları en aza indirmek için özel üretim ürünlerdir.

Beyaz Eşya Koruma Straforu Nedir?

Beyaz Eşya Koruma Straforu ; Beyaz Eşyaların nakliyesinde ve muhafazası sırasında oluşabilecek tüm hasarların önüne geçmesi için üretilen EPS ürünlere verilen isimdir. Beyaz Eşya Koruma Straforu ; bir çok nakliye firması ve beyaz eşya üretici tarafından kullanılmaktadır. Nakliye sırasında ürünün darbe almasını engellemek ve ürünün kutu içerisinde kaymasını engellemek amacıyla tasarlanmıştır. Dansite değerine göre koruyucu straforlar uzun ömürlü bir yapıya sahiptirler. Koruyucu straforlar herhangi bir fiziki müdahale olmaması durumunda yıllar boyunca kullanılabilmektedir.

Koruyucu Strafor ÇeşitleriÖzellikleri
Çamaşır Makinesi Koruyucu KöpükÇamaşır Makinelerinin darbe almasını engellemek ve muhafazası sırasında hasarların önüne geçmek için üretilmiştir.
Bulaşık Makinesi Koruyucu KöpükBulaşık Makinelerinin hasar almasını engellemek amacıyla üretilmiştir. Sıvıya karşı dayanıklıdır.
Küçük Ev Aletleri Koruma StraforuKüçük Ev Aletlerinin tamamını kaplamasıyla %100 Koruma Sunar
Elektronik Eşya Koruma StraforuElektronik Eşyaların kırılabilecek yerleri kapsar ve tam zamanlı koruma sağlar
Özel Kesim Ambalaj Straforlarİstenilen ürünün ölçüsüne ve şekline göre özel olarak üretilmektedir.
Koruyucu Strafor Çeşitleri ve Özellikleri

Beyaz Eşya Koruma Straforu Nasıl Kullanılır?

Beyaz Eşya Koruma Straforu ; özel üretim ve standart kalıp şekliyle 2 farklı üretimle elde edilmektedir. Özel Üretim Koruyucu Straforlar zaten istenilen ürüne özel kalıplarla üretilmektedir. Buzdolabı ya da Çamaşır Makinesi gibi kare ve dikdörtgen modeller için köşe kısımları öncelik kesilmektedir. Kesilen kısımlar ; ilgili makinenin kenarlarına yavaşça oturtulur. Oturtulan kısım haricinde geriye kalan açıklıklar yine kesimi yapılan strafor ürün sayesinde komple kapatılır.

Beyaz Eşya Koruma Straforu ; standart kalıp şeklinde kesilmesi durumunda her beyaz eşya ile uyumlu olmayabilir. Bunun için bir maket bıçağı yardımıyla kesip şekil verebilirsiniz. Dolgu Koruma malzemesi olarak da kullanabileceğiniz bu ürünlerle beyaz eşyayı tam anlamıyla kapladığına dikkat etmelisiniz. Her tarafını kapladıktan sonra bir bant yardımıyla köşelerini dönün ve ardından işlem tamamlanmış demektir.

Beyaz Eşya Koruma Straforu Fiyatları? Koruyucu Strafor Fiyatları 2023

Koruyucu Strafor fiyatları 2023 yılı için kullanılacak ürüne göre 75 TL ila 900TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyat tablosunu etkileyen belirli başlı faktörler bulunmaktadır. Bu faktörler şu şekilde sıralanabilmektedir.

  • Özel Üretim ürünler için beyaz eşya ölçüsü. (Örnek bir buzdolabı için 185 cm x 70cm malzeme gidecektir.)
  • Standart Kalıp için eşya ölçüsü. (Her beyaz eşya için fiyatlar değişkenlik göstermektedir.)
  • Dansite Değeri (Dansite değeri ne kadar yüksek ise fiyatlandırma yukarı bir grafik sergileyecektir)
  • Kesim Adetleri (Maliyet bakımından önemli bir husustur.)
  • Markalama yapılacaksa ek maliyetler gelecektir.
  • Kesim sonra traşlama vb. olacak ise bunlar için ek maliyet çıkacaktır.

Özet

Özetle ; Beyaz Eşya Koruma Straforu beyaz eşyalar için harika bir koruyucu malzemedir. Ürünlerin nakliye anında hasar görmemesi ve muhafaza sırasında olası bir darbe almaması için kullanılmaktadır. Ortalama 75 TL ila 900TL arasında bir fiyatlandırma mevcuttur. Özel Kesim koruyucu straforlar için mutlaka beyaz eşya ölçüleri söylenmelidir. Şablon üzerinden işlem yapılmaktadır. EPS Polistiren gibi dayanıklı malzemelerle üretilmektedir.