Strafor Levha , yüksek yoğunluklu polistiren köpükten üretilen bir yapı malzemesidir. Bu malzemeler genellikle inşaat alanlarında yaygın olarak görülür. Yüksek dayanıklılık , ısı yalıtımı , ses yalıtımı , nem yalıtımı ve hafifliği sebebiyle oldukça sık tercih edilmektedir. Strafor Levha ; dış cephe , iç cephe ve tavan kaplamalarında kullanılabilmektedir. Tabii ki bu ürünlerin de muâdilleri bulunmaktadır. Tavanlar için ; Tavan Straforu , iç cepheler için ise Yerden Isıtma Straforu ve Stropiyerler kullanılabilmektedir. Strafor ürünlere dair tüm yazılarımıza Ürünlerimiz sayfasından ulaşabilirsiniz.

Strafor Levhalar ; özellikle binaların dış cephelerinde kullanılmaktadır. Isı , ses ve nem yalıtımı ile dış cephelerin korunması ve bina ömrünü uzatması gibi teknik özellikleri bulunmaktadır. Uygulanacak olan zemine yukarıda fotoğraflarda gözüktüğü gibi Levha panelleri monte edilmektedir. Bu panellerin montajı esnasında inşaat malzemeleri de gerekmektedir. Strafor Levha tek başına kullanılmamaktadır.

Strafor Levha Nerelerde Kullanılır?

Strafor ürünlerinin yüksek yalıtımlı olması sebebiyle bir çok alanlarda gönül rahatlığı ile kullanımı yapılmaktadır. Yapıların sadece dış yüzeyi değil , iç yüzeylerinde hatta tavanlarda bile bu levha panellerine rastlamak mümkündür. Strafor Levhalar genellikle şu şekilde kullanılmaktadır.

 • Asmolen malzemelerin yerine kullanılabilmektedir. Özellikle depremlerde asmolen straforların yanlış kullanımı bir çok insanımızın kaybı ile sonuçlanmıştır. Asmolen yerine Strafor Levha ile dolgu malzemesi kullanımı önerilmektedir.
 • Çatı yalıtımlarında kullanılmaktadır. Özellikle ısı yalıtımı için bir çok villa tarzı yapılar bu panelleri kullanmaktadır.
 • Tavanlarda kullanılmaktadır.
 • Kat aralarında ya da Konsollarda kullanılmaktadır.
 • Mantolama yapılacak olan Prefabrik yapılarda kullanılabilmektedir. Buradaki teknik bilgi için mutlaka bir yetkiliye danışmanızda fayda vardır.
 • Toprağa bitişik duvarlarda su yalıtımını engellemek amacıyla kullanılmaktadır.

Son dönemlerde meydana gelen Pazarcık merkezli depremde bir çok vatandaşımız vefat etmiştir. Asmolen ürünlerin kullanımı yerine dolgu malzemesi olarak Strafor Levha panelleri kullanımı önerilmektedir. Detaylı bilgiler için mutlaka inşaat firması ile iletişime geçin.

Strafor Levha Üretimi

Strafor Levha ; diğer strafor ürünlerden farklı olarak yalıtım amacıyla üretilmektedir. Ortalama en düşük dansite değeri (yoğunluk değeri) 20 ila 30 arasında olmalıdır. Bu dansite değerleri ortalama bir yalıtım straforunun olması gereken yoğunluk birimidir.

Strafor Levha Üretimi yapan yerler arasında Bursa firmamız olan Yalçin Strafor Kesim ile istenilen Levhaların üretimi yapılmaktadır. Standart ürünlerin haricinde 20 Dansite , 22 Dansite , 26 Dansite ve 30 Dansite panel üretimi yapılmaktadır.

EPS Köpük Fiyat

EPS Köpüklerin ne için kullanacağı için önemlidir. Bu ürünler levhalardan farklı olarak Bloklar ya da farklı izolasyon malzemeleri olabilmektedir. Ortalama bir adet Strafor Panel Levha için fiyatlandırma aşağıdaki gibidir.

EnBoyKalınlıkYoğunlukFiyatlandırma
50 cm100 cm2 cm12 kg/m3255₺
50 cm100 cm3 cm10 kg/m3255₺
50 cm100 cm4 cm10 kg/m3255₺
50 cm100 cm5 cm11 kg/m3255₺
EPS Köpük Fiyatları

EPS Köpük Özellikleri

 • Özelliğini yitirmez. Yıllar boyu beklese dahi çürümez , yıpranmaz , özelliğini yitirmez.
 • Suyu emmez , dolayısıyla sıvı izolasyonu için sıkça tercih edilmektedir.
 • Mikroorganizma barındırmaz. Sağlığa bir zararı yoktur
 • Darbe emici özelliği bulunmaktadır. Darbeyi emer.
 • B1 Alev almaz Sınıfına dahildir , dirençlidir.
 • Mukavemetli ve dirençli bir malzemedir.
 • Oldukça hafiftir.
 • Ekonomiktir.

Strafor ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular?