Strafor Harf Kesim ; günümüzde en çok kullanılan reklam ürünleri arasında sayılabilir. Bu ürünlerin kullanım alanı oldukça geniştir. İşyerleri , AVM’ler , Okullar , Resmi Daireler hatta evlerde bile oldukça sık karşılaşılabilir. İstenilen boyutlarda , istenilen ebatlarda ve istenilen fontlarda Strafor Harf Kesim işlemi yapılabilmektedir. Özellikle son dönemlerde reklamcılar , fuarcılar ve ev sahipleri ciddi bir kullanım alanı oluşturmaktadır. Dekoratif olarak göze hoş gözüken bu strafor ürünlere istenmesi durumunda renklendirme/boyama ve ışıklandırma uygulaması yapılabilmektedir. Bu ilavelerle birlikte görsel değeri son derece yükselmektedir. Bu şekilde son kullanıcıya ya da ev sahiplerine mükemmel bir görünüm oluşturulmaktadır. Yazı fontunu , ebatını ve kalınlığını sizler seçebilirsiniz. Seçtiğiniz tüm fontlara uygun tasarım yapabilmektedir. Tüm bilgiler için ilgili firmalar ile iletişime geçebilir , bilgi alabilirsiniz.

Strafor Harf Kesim işlemi ile dükkanlarını , evlerinizi ya da ofislerinizi güzelleştirebilirsiniz. Hemen hemen tüm mekanlarda aktif olarak kullanılabilmektedir. İstediğiniz tüm şekillere göre kesim işlemleri yapılabilmektedir.

Strafor Harf Kesim Uygulaması

Strafor Harf Kesim işlemi yapıldıktan sonra kullanım alanı tamamen sizin elinizde. İç Mekanlarda ve Dış Mekanlarda kullanım alanı olabilmektedir. Dilerseniz renklendirilebilir , dilerseniz de ışıklandırılabilmektedir. Strafor ürünler oldukça hafif ve dayanıklı ürünler olduğu için dış mekanlarda uygulaması yapılırken tek kişi rahatlıkla taşıyabilir. Ülkemizde yaygın olarak kutu harf tabela olarak kullanılmaktadır. Bu tür uygulamalarda üzerine pleksi kesim ürün çekim işlemi yapılmalıdır. Her ne kadar dayanıklı olsada Strafor Harf Kesim işlemi işlem yapmadan kutu harf olarak kullanılmamalıdır.

Strafor Harf Kesim Nerelerde Kullanılır?

Strafor Harf ya da Rakam Kesim işlemleri iç ve dış mekanlarda kolaylıkla uygulanabilmektedir. Montajı son derece kolaydır. Eğer bir zemine oturtulması isteniyorsa zemin tipine göre silikon mum ya da çeşitli yapıştırılar ile kolaylıkla montajı yapılabilir. Evlerde kullanıcak ise ahşap zemine kalite bir çift taraflı bant ile yapıştırılabilir. Genel olarak kullanım alanları ise şu şekildedir ;

  • Fuar ve Etkinlik Alanlarından kullanılmaktadır.
  • İşyerleri , AVM’ler ve Yaya Trafiğinin yoğun olduğu mağaza vitrinlerinde kullanılmalıdır.
  • Evlerde , çocuk odalarında aktif olarak kullanılmaktadır.
  • Organizasyonlarda kullanılmaktadır. Özellikle son dönemlerde artan organizasyon talebi ile Strafor Harf Kesim işlemi ciddi şekilde artış göstermiştir. Düğün Organizasyonları , Kına Organizasyonları , Baby Showerlar vb. organizasyonlarda oldukça sık strafor harfler görmek mümkündür.

Strafor Kutu Harf Kesim İşlemi

Strafor Harf Kesim aynı zamanda kutu harf tasarımına dönüştürebilir ve Kutu harf tabela olarak kullanılabilmektedir. Strafor Kutu Harf genellikle Tabela olarak kullanılmaktadır. Bu tabela iç mekanda ya da dış mekanda kolaylıkla kullanılabilmektedir. Strafor ürünlerin dayanıklı yapısı sayesinde uzun zamanlar boyunca herhangi bir işleme gerek kalmadan uygulanabilir. Strafor ürünler kolay temizlenme özelliği sayesinde kirlenmiş olan tabelanızı nemli bir bez ile kolayca temizleyebilirsin.

Strafor Ürünlerin Genel Özellikler

Strafor ürünler bir çok alanda ve sektörde kullanılabilen polistiren köpüklerdir. Bu köpüklerin tercih edilmesinde bir çok faktör bulunmaktadır. Bu faktörden bazıları şu şekildedir ;

Uzun yıllar kullanılabilir.Strafor Köpüklerin dayanıklı yapısı sayesinde tek bir strafor harf uzun yıllar korunabilir. Darbelere ve sıvı hasarlara karşı dirençlidir. Zamanla çürümez ve özelliğini kaybetmez.
Kolay Temizlenebilir.İster iç mekanda ister dış mekanlarda kullanım yapın. Strafor ürünleri nemli bir bez yardımıyla kolaylıkla temizleyebilirsiniz.
Rüzgara karşı dirençlidir.Sıvı ve rüzgarda oluşabilecek aşınmalara karşı ekstra dirençlidir. Bu özelliği sayesinde bir kaç yılda bir tabela değiştirmenize gerek kalmayacaktır.
Ekonomiktir.Muadil ürünlerine kıyasla çok daha ekonomiktir. En yakın rakibi ahşapa kıyasla %50 daha uygun fiyatlandırması vardır.
Sonradan eklemeler yapılabilir.Boyama ve Işıklandırma gibi ekstra işlemler yapılabilir. Bunun için teknik bilgi gerektirmez. Pürüzlü yüzeyine kolaylık boya yapılabilir ve kenar şeritlerine LED ışıklar dönülebilir.
Strafor Harf Genel Özellikleri

Strafor Harf Fiyatları

Strafor Harf Kesim fiyatları sebebi ile de tercih edilmektedir. En yakın rakibi olan ahşap malzemelere kıyasla %50 daha ekonomiktir. Ortalama bir adet strafor harf (ortalama 50cm yükseklik) 200TL gibi bir ücretlendirme ile yapılabilmektedir. Fakat bu ortalama bir fiyattır en net fiyat bilgisi için üreticilerle iletişime geçmek çok daha doğru bir tercih olacaktır.

Özet

Özetle ; Strafor Harf Kesim işlemi dekoratif amaçlı kullanılmaktadır. Evlerde , işyerlerinde , AVM’lerde , Organizasyonlar vb. etkinliklerde kullanılmaktadır. Bu harfler ya da rakamlar sonradan istenilen renkte boyanabilir ve LED şeritler ile ışıklandırılabilmektedir. Aynı zamanda Kutu Harf Tabela olarak da kullanım yapılabilmektedir.