Söve ; genellikle inşaat sektöründe oldukça sık kullanılan strafor ürünlerdir. Bu ürünler kapı , pencere , pervaz , balkonlarda aktif olarak kullanılmaktadır. Söve genellikle burada oluşabilecek boşlukları doldurmak ve izolasyon sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Bu amacın haricinde evinize , iş yerinize dekoratif bir güzellikte katmaya yaramaktadır. Isı yalıtımı , ses yalıtımı ve bina içi mimari bir kimlik tasarlamak için strafor ürünlerin kullanımı oldukça yaygındır.

Söve Üretimi için Tasarım , Çizim ve Kesim desteği verilmektedir. Bu süreçte istediğiniz tüm modellerin kesim işlemleri yapılabilmektedir. Söve ; yapıların genellikle dış yüzeylerine yapılsa da iç mekanda da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Özellikle son dönemlerde artan iç mimari tasarımlar ile desteklenmektedir. Sınırsız model ve özgün tasarımlarla iç mekan dekorları arasında harika bir görünüm kazanmaktadır.

Söve Nedir?

Söve ; pencerelere , kapılara , balkonlara takılabilen dekoratif bir izolasyon malzemesidir. Strafordan üretilen bu malzeme sayesinde ısı yalıtımı , ses yalıtımı ve sıvı geçirgenliği en aza indirgenmektedir. Bu özelliklerin haricinde uygulanan mekana dekoratif bir görünüm de katmaktadır. İş yeri , evler , AVM’ler vb. oturum yerlerinin tamamında kullanılabilmektedir.

Söve Ne İşe Yarar?

Temel amacı izolasyon olan Söve aynı zamanda dekoratif amaçla kullanılabilmektedir. Pencere kenarları , kapılar , balkon vb. yerlerde kullanılan bu strafor ürünler dışarıdan gelen yağmur suyunu engellemek için kullanılır. Aynı zamanda ısı izolasyonu , ses ve nem izolasyonu için kullanılabilmektedir. Bina dışı uygulamalar yapılarak binanıza hoş bir görünüm kazandırabilirsiniz. Mimari bir dekorasyon örneği olan bu strafor ürün sayesinde artık eviniz çok daha hoş bir görünüm kazanacaktır!

Nerelerde Kullanılmaktadır?

Söve ; genellikle yağmur suyu alabilecek yerlerde uygulanmaktadır. Dışarıdan gelen sıvıyı hane içerisine sokmamak için ise yaygın olarak pencerelerde ve balkonlarda kullanılmaktadır. Pencere ve balkonların haricinde ise kullanılan yerler şu şekilde sıralanabilmektedir ;

Balkon KapılarınaBalkon kapıları doğrudan binanın dış yüzeyine bağlı olduğu için sıvı geçirgenliğinin en yüksek olduğu bölgedir. Kenarlarına uygulama yapılarak yağmur suyunun içeriye girmesi engellebilmektedir.
Pencere KöşelerinePencerelerin köşelerine uygulama yaparak hem yağmur suyu girişleri engellenir hem de ısı ve ses yalıtımı sağlanmış olur.
Tavan Köşelerineİç mekanlarda genellikle dekoratif amaçla kullanılsa da ısı ve ses yalıtımı için tercih edilmektedir.
Çatı AltlarıÇatı saçaklarının altına ; biriken su birikintileri ve izolasyon için kullanılmaktadır. Bu sayede hem izolasyon sağlanmış olur hem de bina dekoratif görünüm kazanmış olur.
Dış CepheBina dış kaplamalarına ya da komple dış cephede istenilen bölgeye uygulanabilmektedir. Bu sayede dekoratif bir görünüm kazanılmış olacaktır.
Söve Nerede Kullanılır?

Söve Fiyatları

Söve Fiyatları genellikle uygulanacak zemindeki ölçülere göre belirlenmektedir. Ortalama fiyatları ise 50TL ila 400TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Fiyatlandırmaya doğrudan etki eden faktörler şu şekilde sıralanabilir.

  • Strafor ürünün dansite değeri (Dansite kalınlık , hacim anlamına gelmektedir. Dansite değeri arttıkça fiyatlandırma yukarı bir ivme sergileyecektir.)
  • Uygulanacak zeminin boyutu
  • Renk tercihi (Straforun kendi rengi olan beyaz maddenin haricinde farklı bir renk tercihi istenirse ek masraflar çıkabilmektedir. Strafordan sonradan boyanmaktadır)
  • Strafor Kesim Süresi (İstediğiniz tasarımın kesim süresine göre fiyatlandırma çıkacaktır)

m²si Ne Kadar?

Söve fiyatları strafor fiyatlarıyla orantılıdır. Strafor ürünlere gelecek zamlar doğrudan bu ürünleri de etkili olacaktır. 2023 Nisan ayı itibari ile ortalama en düşük 50TL ila en yüksek 400TL arasında fiyatlandırması vardır. Tabi bu durum yukarıda belirtmiş olduğumuz faktörlere göre değişkenlik gösterebilir. En doğru fiyat bilgisini almak için ilgili firma ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Dilerseniz https://www.strafor.net.tr/iletisim adresini kullanarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Özel bir proje ya da özel tasarım istemeniz durumunda bizlere [email protected] adresleri üzerinden çizimlerinizi paylaşabilirsiniz. Paylaşımlarınız .cdr ya da .dxf formatında olmalıdır.

Söve İmalatı

Eğer halihazırda satış yapan mağazalardan sıkıldıysanız ve istediğiniz tasarımların çıkartılmasını istiyorsanız doğru yerdesiniz. Yalçin Strafor Hizmetleri olarak sizler için Fason Kesim işlemlerini yapmaktayız. İstenilen tüm modellerin kesim ve üretim işlemlerini yapmaktayız. Üretim sürecimizde bizlerin yanında olarak süreci beraber gözlemyebiliriz. En uygun fiyat garantisi , pürüzsüz / çapaksız ve pütürsüz kesim hizmetleri için bizleri tercih edebilirsiniz. Özel projelerinizle sizlere değer katalım

Özet

Özetle ; bu izolatif strafor ürünler iç ve dış mekanda kullanılabilmektedir. Genellikle yağmur suyunu engellemek için tasarlansa da bina içi ve bina dışına görsel bir değer katmaktadır. Sıvı hasarının önüne geçmenin haricinde ısı yalıtımı , ses yalıtımı ve nem yalıtımı gibi teknik özellikler barındırmaktadır. Dekoratif görünüme önem verenler için pencere kenarları , balkon kapı kenarları ve eşiklerin tamamında kullanılabilmektedir.